Strona głównaKonsolePatent Sony szansą dla niepełnosprawnych graczy

Patent Sony szansą dla niepełnosprawnych graczy

Sony od jakiegoś czasu rejestruje kolejne patenty rozwiązań, które mogą stać się rewolucją w dziedzinie VR. Ostatnio ujawnione zgłoszenie firmy może być nie tylko wybawieniem dla graczy z wadami wzroku korzystających z gogli VR, ale również dla osób mających problemy z poruszaniem się.

Jako okularnik zawsze mam problemy podczas korzystania z gogli VR, jest jednak szansa, że to się zmieni. Sony opatentowało projekt okularów korekcyjnych, które będzie można połączyć z zestawem VR. Projekt cechuje się również jeszcze jednym drobnym szczegółem, który może być nadzieją nie tylko dla graczy, konkretnie chodzi o śledzenie ruchu gałek ocznych.

Zobacz: Cyfrowe wersje gier Sony dostępne tylko w PSN

 Zestaw VR wykryje, że użytkownik ma założone okulary i za pomocą śledzenia ruchu gałek ocznych dostosuje obraz do wady wzroku. Co więcej funkcja śledzenia ruchu gałek z powodzeniem może zostać wykorzystana w roli „kontrolera” dla graczy, którzy nie mogą operować standardowym kontrolerem. Taka funkcja jest już stosowana jednak nie na skalę przemysłową.

Miejmy nadzieję, że Sony zastosuje ten patent już w kolejnej wersji swojego zestawu. Pomysł trafił do biura patentowego w grudniu 2017, ale informacje o nim zostały opublikowane dopiero w zeszłym tygodniu.

Zobacz: Sony zamierza wprowadzić bezprzewodowy system PlayStation VR?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię