Strona głównaKonsoleNowy Xbox Maverick ma być jeszcze tańszą wersją Xbox One S

Nowy Xbox Maverick ma być jeszcze tańszą wersją Xbox One S

Pojawiło się już wiele przecieków na temat nowych konsol Microsoftu. Wynika z nich, że amerykańska korporacja pracuje nad kilkoma urządzeniami jednocześnie. Jednym z nich będzie Xbox o kodowej nazwie Maverick. Jednak nie będzie to sprzęt kolejnej generacji. Okazuje się, że ma to być tańsza wersja Xbox One S.

Xbox Maverick będzie prawdopodobnie kolejną konsolą Microsoftu. Ma to być urządzenie pozbawione napędu optycznego i tym samy skupiające się na cyfrowych wersjach gier. W ten sposób amerykańska korporacja chce dodatkowo obniżyć koszty produkcji i zaproponować konsolę mniej zamożnym użytkownikom. Do tej pory mówiło się, że będzie to sprzęt kolejnej generacji. Tymczasem okazuje się, że tak wcale nie będzie.

Zobacz: Xbox Anaconda: Nowa konsola wykorzysta podzespoły AMD

Wygląda na to, że Xbox Maverick (to na razie kodowa nazwa i finalnie produkt może się nazywać inaczej) będzie tańszą wersją Xboxa One S. Konsola ma mieć praktycznie identyczne podzespoły. Jedyną różnicą ma być tak naprawdę brak napędu optycznego Blu-ray. Jeśli chodzi o cenę to miałaby ona wynieść maksymalnie 199 dolarów. To aż o 100 dolarów mniej niż w tym momencie trzeba zapłacić za Xboxa One S w wersji z dyskiem 1 TB.

Zobacz: PS5 i Xbox Scarlett: Według jednego z deweloperów kompatybilność wsteczna jest kluczem do sukcesu

Według plotek premiera miałaby się odbyć na wiosnę tego roku, ale nie jest to w żaden sposób potwierdzone. Powyższe informacje lepiej traktować jak typowe plotki, czyli ze sporym dystansem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię