Advertisement
Strona głównaKonsoleXbox Series X wcale nie taki duży – porównanie rozmiarów

Xbox Series X wcale nie taki duży – porównanie rozmiarów

Po prezentacji konsoli Xbox Series X wiele osób narzekało na jej kształty i rozmiar. Zamiast płaskiego pudła w kształcie magnetowidu Microsoft przygotował wieżę bardziej przypominającą PC-ta. Tymczasem Xbox SX wcale nie będzie tak duży, jak mogłoby się wydawać.

W Internecie cały czas trwa dyskusja na temat wyglądu konsoli Xbox Series X. Urządzenie porównywane było już do lodówki, PC-tów i różnej maści innych urządzeń. Można odnieść wrażenie, że niewiele jest osób, którym nowa konsola Microsoftu się podoba. Przeważają raczej kawały i narzekania nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na kształt. Potencjalnych użytkowników nie przekonuje nawet to, że – według Microsoftu – konsola może być użytkowana zarówno w pionie, jak i poziomie.

Zobacz: Xbox Series X – co musisz wiedzieć o konsoli nowej generacji

Tymczasem okazuje się, że Xbox Series X wcale nie będzie tak duży, jak mogło się wydawać. Co prawda Microsoft nie podał dokładnych wymiarów konsoli, ale możemy bazować na prezentacji i odniesieniu do postawionego obok kontrolera. Na tej podstawie niektórzy użytkownicy przygotowali porównanie do aktualnie dostępnych w sklepach sprzętów. Sami zobaczcie, że wcale nie wygląda to tak źle. Owszem, Xbox SX jest grubszy od Xbox One X czy PlayStation 4, ale w pozycji poziomej bez problemu powinien zmieścić się na półce pod telewizorem. Jest wtedy niewiele wyższy niż Nintendo Switch w stacji dokującej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię