Strona głównaWiadomościHardwareW październiku ma zadebiutować nowa karta graficzna Nvidia GeForce

W październiku ma zadebiutować nowa karta graficzna Nvidia GeForce

W październiku tego roku Nvidia prawdopodobnie zaprezentuje kolejną kartę graficzną z serii GeForce GTX. Prawdopodobnie będzie to model GTX 1650 Ti, który ma być pewnego rodzaju odpowiedzią na budżetowe modele AMD.

Jako konsumenci mamy ostatnio sporo powodów do zadowolenia. Rywalizacja na rynku kart graficznych rozgorzała na dobre. Doszło wręcz do tego, że AMD sprzedaje więcej układów niż Nvidia. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Oczywiście nie jest to coś, czym Zieloni chcieliby się chwalić. Dlatego muszą szybciej reagować na zmiany na rynku.

Zobacz: Nvidia pracuje nad kartą graficzną GeForce GTX 1660 Super?

Jedną z takich reakcji ma być karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1650 Ti. Na ten moment nie wiadomo czy będzie wyposażona w układ TU117, czy też TU116, ale zarówno cenowo, jak i wydajnościowo ma się plasować między modelami GTX 1650 i GTX 1660. Tym samym nowa konstrukcja miałaby konkurować z nadchodzącymi (prawdopodobnie) kartami AMD Navi z serii RX 5600, które mają być skierowane do mniej wymagających użytkowników.

Zobacz: W 2023 roku pierwsza gra, która będzie wymagała Ray Tracingu

Według plotek GeForce GTX 1650 Ti ma zadebiutować pod koniec października.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko zależy od ceny . Jesli będzie taka sama jak obecna na rynku GTX 1650 , to ta karta ma szanse . Jesli natomiast niebezpiecznie zbliży się do 800 zł , to bedzie martwa w dniu wyjścia nie mając żadnych szans z gtx 1660 z 6 GB pamięci na pokładzie( ceny startują od 990 zł ) . 4 GB jest skromną iloscią w 2019 roku . a własnie 1650 Ti ma dysponować zaledwie 4 GB VRAM i to GDDR5
    tymczasem zapowiadany rx 5500 to 4 GB VRAM GDDR6 – zatem lepiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię