Strona głównaWiadomościHardwareNvidia Grace - nowy układ ma "zdziesiątkować" konkurencję

Nvidia Grace – nowy układ ma „zdziesiątkować” konkurencję

Podczas konferencji na GPU Technology Conference Nvidia ujawniła nieco szczegółów na temat swojego nowego układu Grace. Ich zdaniem, ma on “zdziesiątkować” konkurencję.

Na pierwszych prezentacjach, Nvidia ogłosiła, że Grace ma dostarczać 50% więcej wydajności niż niż dwa 64-rdzeniowe układy AMD EPYC, przy mniejszym o połowę zapotrzebowaniu na prąd. Co prawda zaprezentowany rezultat był “tylko” odpowiednio zoptymalizowanym benchmarkiem, ale i tak jest dowodem na to, że Nvidia raczej nie żartuje.

Nvidia Grace

Serwis Tom’s Hardware przeprowadził własne śledztwo, w którym porównuje wydajność Grace z układem Intela Lake Xeon. Wynika z niego, że będziemy mieli do czynienia z bardzo wyrównaną i zaciętą rywalizacją. Według testów, Grace jest dwa razy szybszy i ponad dwukrotnie bardziej oszczędny w konsumowaniu energii od Ice Lake.

Zobacz: Nvidia RTX 3090Ti – jak bardzo jest szybka?

Układ Grace jest oparty o Arm v9 z 144 rdzeniami, podzielonymi na dwie sekcje, połączone ze sobą NVlinkiem o przepustowości 900GB/s. Przepustowość pamięci to 1TB/s. Grace ma być najszybszym procesorem serwerowym na rynku, jednak pojawi się dopiero w 2023 roku. Do tego czasu nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć w zapewnienia firmy o jego mocy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię