Strona głównaWiadomościHardwareNvidia RTX 3090Ti - jak bardzo jest szybka?

Nvidia RTX 3090Ti – jak bardzo jest szybka?

Nowa karta graficzna Nvidia RTX 3090Ti, która już niedługo ma pojawić się w sklepach, może oferować 10% przyrost wydajności w porównaniu do bazowego modelu.

Wnioski takie można wysnuć na podstawie informacji od autorów narzędzia CapframeX. Deweloperzy podzielili się na Twitterze swoimi “pierwszymi wrażeniami”, bo najwyraźniej mogli już przeprowadzić pierwsze testy nowej karty.

Według nich, wersja Ti ma być około 10% bardziej wydajna i szybsza niż bazowa 3090, w trakcie pracy w rozdzielczości 4K. Trzeba jednak brać pod uwagę, że autorzy wpisu nie podzielili się szczegółami na temat tego jakich metryk dokładnie użyli. Według podanych przez nich informacji, GPU ma prędkość taktowania 2GHz, a pod obciążeniem pożera 450W – ta druga wartość pokrywa się z przeciekami, które krążyły już od jakiegoś czasu. To więcej o około 100W niż podstawowa wersja karty. To dość logiczne i oczywiste zwiększenie zapotrzebowania, wynikające z większej mocy obliczeniowej.

Jeśli chodzi o suche liczby, to RTX 3090Ti ma mieć 10752 rdzenie CUDA – o 256 więcej niż bazowa wersja – oraz 24GB pamięci GDDR6X.

Zobacz: Gainward RTX 3050 Ghost OC + Intel Core i5-12400 = idealny zestaw do FullHD

Wygląda więc na to, że Nvidia RTX 3090Ti zaoferuje zauważalny skok wydajności. Nie jest to co prawda nic, czego nie udałoby się osiągnąć przez overclocking, ale możliwości podkręcania zwykłej 3090 kiedyś znajdą swój sufit. Nadal natomiast nie znamy żadnych informacji na temat cen nowych kart.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię