Strona główna Wiadomości Hardware Nvidia szykuje kartę GeForce RTX 2070 Ti. Czy to ma sens?

Nvidia szykuje kartę GeForce RTX 2070 Ti. Czy to ma sens?

- Reklama -

Wkrótce w sklepach powinna zadebiutować nowa karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2070. To póki co ostatnia z oficjalnie zaprezentowanych konstrukcji w ramach architektury Turing. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy więcej kart z zielonym logo. Nvidia szykuje już model GeForce RTX 2070 Ti.

Póki co karty Nvidia GeForce RTX traktuję jako rozczarowanie. Może i oferują Raytracing w czasie rzeczywistym, ale póki co trudno sprawdzić, jak działa on w praktyce. Może i są wydajniejsze od swoich poprzedników, ale wciąż nie zawsze radzą sobie z uzyskaniem 60 fps-ów w rozdzielczości 4K i na dodatek są cholernie drogie. Mojego zdania nie zmienia nawet RTX 2070, który oferuje wydajność na poziomie GTX 1080.

Zobacz także: Rynek zalewają fałszywe karty graficzne. Nie sposób je rozpoznać

Może właśnie dlatego Nvidia zdecydowała się na wprowadzenie jeszcze jednej karty. Póki co nie są to informacje oficjalne, ale Zieloni prawdopodobnie szykują model RTX 2070 Ti. Ma on być oparty na układzie TU104, czyli tym samym, który jest wykorzystywany w RTX 2080. Oczywiście będzie on ograniczony, prawdopodobnie do 48 jednostek SM w porównaniu do 36 w normalnym RTX 2070. W ten sposób udałoby się stworzyć kartę sporo wydajniejszą od GTX 1080 w cenie około 600-650 dolarów.

Myślicie, że ma to sens?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE