Strona głównaMobileAktualnościApple chce wykupić część Intela

Apple chce wykupić część Intela

Trwają negocjacje na temat przejęcia przez Apple jednego z działów Intela. Firma z Cupertino ma zapłacić ponad miliard dolarów i tym samym przyśpieszyć prace nad własnym modemem 5G. Nowy moduł miałby trafić do kolejnej wersji iPhonów już w przyszłym roku.

Jakiś czas temu Intel wstrzymał działalność swojego oddziału odpowiedzialnego za modemy. Stało się to po utracie największego kontrahenta jakim było Apple. Późniejsze spekulacje mówiły o planach wykupienia oddziału przez Apple. Teraz okazuje się, że słota te okazały się prawdą.

Zobacz: Apple może powrócić do starego logo. Czy miliony klientów przez to odejdą?

Bloomberg uzyskał informacje, z których wynika, że Intel oraz Apple prowadzą obecnie negocjacje na bardzo wysokim poziomie związane z odkupieniem działu zajmującego się modemami. Koszt transakcji może wynieść nawet miliard dolarów, ale nie jest to jeszcze ostateczna kwota. Apple wykupując dział przejmie również prawa do patentów oraz zatrzyma przynajmniej część pracowników.

Zobacz: Apple na czwartym miejscu największych firm gamingowych na świecie

W zależności od przebiegu negocjacji przejęcie może zostać oficjalnie ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Jednak istnieje ryzyko, że sprawa nie zakończy się pomyślnie. Apple zależy na wykupieniu działu Intela głownie ze względu na to, że sam tworzy takie chipy z myślą o iPhone’ach i iPadach. W ten sposób uniezależni się od Qualcomma i pozbędzie konkurencji.

Nowe modemy 5G do urządzeń Apple mają trafić w przyszłym roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceBloomberg
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię