Strona głównaWiadomościOprogramowanieOpera GX - pierwsza przeglądarka internetowa dla graczy. Na serio!

Opera GX – pierwsza przeglądarka internetowa dla graczy. Na serio!

Chociaż kilka tygodniu temu pisaliśmy już o przeglądarce dla graczy, to wtedy używaliśmy tego określenia w trochę prześmiewczym kontekście. Dzisiaj jest inaczej. Opera sama mówi o swojej najnowszej przeglądarce, że została stworzona dla graczy.

Kilka tygodni temu pierwszą przeglądarką dla graczy nazwaliśmy Vivaldi, bowiem w programie wprowadzono obsługę systemu podświetlenia Razer Chroma. Teraz tego samego określenia używa Opera i robi to z pełną tego świadomością. Nowa przeglądarka ma oferować wiele funkcji, które przydadzą się miłośnikom grania na PC-tach.

Opera GX – zapanuj nad zużyciem RAM-u

Każdy z Was na pewno wie, że przeglądarki internetowe – a szczególnie Chrome – potrafią zużywać sporo zasobów komputera. Nie bez powodu mówi się o przeglądarce Google, że pożre tyle RAM-u, ile jej się da. Twórcy Opera GX też zdają sobie z tego sprawę i postanowili coś temu zaradzić. Przeglądarka dla graczy pozwala na ustawienie maksymalnej ilości pamięci RAM i cykli procesora, które mogą być przez nią używane. To ma – w teorii – pozwalać na komfortowe granie nawet przy włączeniu kilku czy kilkunastu zakładek z różnymi stronami internetowymi. Nie brakuje też dedykowanej zakładki, która pozwala kontrolować zużycie pamięci i CPU.

Zobacz: Steam – tak może wyglądać nowa wersja. Szykuje się sporo zmian

Opera GX – funkcje dla graczy

Ale na tym gamingowe funkcje Opera GX się nie kończą. Przeglądarka ma dedykowaną zakładkę z najnowszymi informacjami ze świata gier i promocjami. Jest też zintegrowana z Twitchem. Wystarczy zalogować się w serwisie i przeglądarka sama stworzy sidebar z odnośnikami do naszych ulubionych streamerów. Dodatkowo sama poinformuje nas, gdy któryś z nich zacznie swoją transmisję. Jeszcze Wam mało? A co powiecie na możliwość dostosowania kolorów przeglądarki i dźwięki przygotowane przez samego Rubena Rincona, czyli człowieka nominowanego do nagrody BAFTA? Opera GX rzeczywiście zapowiada się jak przeglądarka dla graczy.

Poza tym program oferuje to samo, co standardowa Opera, czyli wbudowaną blokadę reklam, darmowy serwis VPN oraz obsługę wtyczek. Opera GX jest już dostępna w ramach wczesnego dostępu, na razie tylko w wersji na Windowsa. Program możecie pobrać z oficjalnej strony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię