Strona głównaMobileAktualnościPath of Exile trafi także na smartfony

Path of Exile trafi także na smartfony

Ekipa Blizzard już oficjalnie może delikatnie mówiąc zacząć się bać. Główny konkurent Diablo – Path of Exile trafi również na telefony komórkowe stanowiąc zagrożenie dla mobilnego Diablo Immortal.

Szef Griding Gear Games, Jonathan Rodgers oficjalnie zapowiedział, że na telefony komórkowe trafi Path of Exile Mobile. W swoim wystąpieniu zaznaczył również, że obecnie w śród gier mobilnych jest mnóstwo śmieci, ale zauważa, że podobnie było na PC kiedy w 2013 studio udostępniło Path of Exile. Miedzy wierszami można odnieść wrażenie, że chodzi o Diablo.

Zobacz: Path of Exile 2 oficjalnie potwierdzone. Gra będzie rozwinięciem i rozszerzeniem “jedynki”

Z kolei współzałożyciel studia Chris Wilson dodał:

Chcieliśmy stworzyć coś, co jest prawdziwą grą Path of Exile. Nie przekazaliśmy jej do zewnętrznego studia. Wszystko zostało opracowane przez nasz zespół tutaj w Nowej Zelandii.

Po ogłoszeniu Diablo Immortal na urządzenia mobilne podczas BlizzCon 2018 na Blizzard posypały się gromy. Głównie ze względu na oczekiwania graczy, że firma ogłosi Diablo 4, który został zapowiedziany dopiero w tym roku. Co więcej, Immortal jest opracowywany prze chińską firmę NetEase, gracze wskazali bardzo duże podobieństwo do ich innej gry Crusader of Light.

Zobacz: Diablo 4 ma być bardzo mroczne i krwawe

Aby uniknąć podobnych sytuacji Griding Gear Games opracowuje grę samodzielnie. Do tego mobilna wersja została ogłoszona chwilę po tym gdy zostało ogłoszone Path of Exile 2 oraz zapewnienie dalszego wsparcia Path of Exile 1. Jak myślicie czy mobilna wersja Path of Exile przyjmie się tak samo dobrze jak wersja PC?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię