Strona głównaKonsoleXbox Series uruchamia gry z PS2!

Xbox Series uruchamia gry z PS2!

Gracze posiadający konsolę Xbox Series mogą zagrać w gry z konsoli PlayStation 2. Wszystko dzięki specjalnemu emulatorowi. Posiadacze PS5 mogą tylko pozazdrościć.

PS5 w ramach kompatybilności wstecznej obsługuje tylko gry dostępne na konsoli PS4. Więc jeżeli chcecie pograć w starsze tytuły musicie odpalać swoją starą konsolę, albo uruchomić Xbox Series X lub S.

Zobacz: Cyberpunk 2077 oferuje przenoszenie save między generacjami

Na kanale YouTube Modern Vintage Gamer pojawił się materiał prezentujący starsze gry z PS2 uruchamiane na konsoli Xbox Series S dzięki emulatorowi. Autor materiału prezentuje rozgrywkę z God of War, Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Gran Turismo 4.

Do odpalenia gier potrzebny jest emulator o nazwie RetroArch, pozwalający grać w gry dostępne na wielu platformach, których już jakiś powodów nie posiadacie. Po przejściu w tryb programisty można uruchomić aplikację w trybie najwyższej wydajności.

Twórca zaznacza, ze niektóre gry się zawieszają lub wyrzucają błędy, ale pomimo tego da się całkiem przyjemnie grać. Emulator jest kompatybilny z grami na PlayStation, PSP oraz niektórymi platformami Nintendo.

W komentarzach da się wyczuć ogromny ból posiadaczy PS5, którzy nie są zadowoleni, że konkurencyjna platforma potrafi obsługiwać gry z PS. A ja bym polecał troszeczkę wyluzować i cieszyć się szczęściem innych ;).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceyoutube
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię