Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 zaoferuje całkowicie nowe możliwości

PlayStation 5 zaoferuje całkowicie nowe możliwości

PlayStation 5 zaoferuje możliwości, których wprowadzenie nie było wcześniej możliwe. Prawdziwą ewolucją ma być między innymi dźwięk, realizowany przez dedykowany układ.

Sony niedawno zorganizowało wewnętrzne spotkanie, na którym omawiano wiele aspektów działalności firmy, w tym również nadchodzącej konsoli PlayStation 5. W sieci można znaleźć prezentację z tej konferencji, a w niej wiele ciekawych rzeczy na temat nadchodzącej konsoli.

Na jednym ze slajdów czytamy, że ewolucją będzie podejście do dźwięku. PS5 wyposażone jest w dedykowany układ, który zapewnia całkowicie nowe możliwości. Sony mówi wręcz o poziomie, który wcześniej nie był możliwy.

– Instalując dedykowany układ do 3D audio sprawiliśmy, że możliwe stało się dostarczenie zróżnicowanego i wyrafinowanego dźwięku. Gracze mogą doświadczać dźwięku, który porusza się od przodu do tyłu, od góry do dołu i w każdym innym kierunku dookoła nich – czytamy w prezentacji Sony.

Nowy dźwięk w połączeniu z bardzo szybkim dyskiem SSD i kontrolerem z językiem haptycznym będzie zapewniał graczom doświadczenie z obcowania z PlayStation 5 i grami, które wcześniej nie było możliwe. Urządzenie zaoferuje całą gamę komunikatów zwrotnych, dzięki którym jeszcze bardziej zagłębimy się w wirtualny świat. Immersja będzie na wyższym poziomie niż kiedykolwiek wcześniej. To możliwe również dzięki absencji ekranów ładowania i właśnie nowemu audio.

Część możliwości PlayStation 5 zobaczyliśmy już na prezentacji silnika Unreal Engine 5. Zła informacja jest taka, że prezentowana gra działała w rozdzielczości 1440p i płynności 30 klatek na sekundę. Konsole nowej generacji nadal są za słabe na prezentowanie tak zaawansowanej grafiki w 4K i 60 klatkach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat PS5, to zerknijcie na nasz tekst „PlayStation 5 – wszystko, co musisz wiedzieć o nowej konsoli Sony”.

Aktualnie Procesor Intel Core i5-10600K dostępne jest w cenach:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię