Strona głównaKonsolePlayStation 5 znowu instaluje graczom błędne wersje gier

PlayStation 5 znowu instaluje graczom błędne wersje gier

Posiadacze PlayStation 5 skarżą się, że ich konsole po raz kolejny dotknął problem, który pojawił się krótko po premierze. Jedna z aktualizacji miała go wyeliminować, ale jak widać – nie na zawsze.

Pierwsi użytkownicy PlayStation 5 informowali, że konsola pobiera niewłaściwe wersje gier – zamiast tytułu zoptymalizowanego dla PS5, na dysku lądowała wersja dla PS4. Sony wypuściło krótko potem aktualizację, która miała zlikwidować problem, ale najwyraźniej w jakiś sposób, przeszło pół roku później, usterka powróciła.

PS5 PlayStation 5

Na Reddicie pojawia się coraz więcej zgłoszeń na temat tego, że konsola ponownie instaluje niewłaściwe wersje gier. Dotyczą one m.in. Death Stranding Director’s Cut, Nioh i No Man’s Sky. Oprócz niej, instalowana jest też właściwa wersja gry, ale wariant dla konsoli z poprzedniej generacji zaśmieca dysk i konieczne jest jego każdorazowe, ręczne usunięcie. Nie wiadomo dlaczego problem powrócił, pozostaje jedynie czekać na kolejną, stosowną aktualizację, która tym razem – mamy nadzieję – rozwiąże problem raz na zawsze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię