Advertisement
Strona głównaKonsoleCzemu PlayStation 5 jest aż tak duże?

Czemu PlayStation 5 jest aż tak duże?

Po prezentacji PlayStation 5 rozpoczęła się zażarta dyskusja na temat wyglądu konsoli. Jednak dużo ważniejsze wydają się jej gabaryty. Przekonaliśmy się już, że PS5 będzie ogromne i wiele osób zadaje sobie pytanie – dlaczego?

Obok wyglądu PlayStation 5 trudno przejść obojętnie. Jednym konsola bardzo się podoba i chwalą Sony za odważny i nietypowy projekt. Inni woleliby coś bardziej minimalistycznego i prostego, co można postawić w każdym salonie. Jednak chyba wszyscy narzekają na rozmiar PS5, bo konsola – jak się okazało – będzie ogromna. Będzie nie tylko większa od PS4, ale nawet przewyższa Xbox Series X, na gabaryty którego gracze też narzekali. Czy dało się tego uniknąć?

PlayStation 5 będzie duże. Dlaczego?

Matt LacLaurin – wiceprezydent Sony ds. projektowania UX – zaczął odpowiadać fanom na pytania pod swoim profilem na LinkedIn. Nie zabrakło kwestii nowego interfejsu i edycji specjalnych konsoli, ale pojawił się też temat rozmiarów PS5. Jeden z użytkowników zauważył, że dzisiejszych czasach ludzie wymagają wygody, ale też mobilności sprzętów. Następnie zapytał czemu nowy produkt (PlayStation 5) jest tak duży. Odpowiedź MacLaurina nie zaskakuje – chodzi o temperatury.

– Temperatury. Ta generacja to małe superkomputery. Chociaż proces technologiczny 7 nm zapewnia niesamowitą wydajność cieplną w odniesieniu do mocy, to moc jest bardzo ekstremalna. Ta technologia wciąż jest świeżą i generuje sporo ciepła, które musimy w jakiś sposób rozproszyć – napisał wiceprezes Sony.

Taka odpowiedź w żaden sposób nie dziwi. Wielu graczy narzekało na hałas generowany przez system chłodzenia PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Większe rozmiary PS5 powinny przełożyć się na efektywniejsze mechanizmy obniżania temperatury podzespołów, a przez to też cichszą pracę samego urządzenia. Ostatecznie konsola to sprzęt stacjonarny, więc o ile mieści się na stoliku RTV lub biurku, to jej rozmiar nie powinien stanowić większego problemu. Ważniejsze jest zachowanie odpowiedniej kultury pracy, czyli niskich temperatur i małego hałasu.

Zobacz: PlayStation 5 – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Konsola nie każdemu się podoba

Matt MacLaurin odniósł się również do kwestii mieszanych odczuć graczy na temat wyglądu PlayStation 5. Jego zdaniem nie ma w tym nic złego.

– Jak mówimy w branży, „ten projekt ma mocną opinię”, więc jest w porządku, jeśli nie wszyscy go uwielbiają. Możliwości dostosowywania edycji specjalnych są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Ktoś na Reddicie stworzył projekt konsoli z drewna i wygląda on szalenie dobrze. Ktoś inny stworzył PS5 w wersji Miles Morales, jeśli jesteś ciekawy, jak może ona wygląda, hipotetycznie oczywiście – dodał MacLaurin.

A jak Wam się podoba PlayStation 5?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię