Strona głównaKonsolePlayStation 5 otrzyma wersje specjalne i nowy interfejs

PlayStation 5 otrzyma wersje specjalne i nowy interfejs

Końcówka zeszłego tygodnia przebiegła nam pod znakiem prezentacji PlayStation 5. W końcu dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać piąta generacji stacjonarnej konsoli Sony. Teraz docierają do nas nowe informacje, przekazywane przez pracowników japońskiej firmy. PS5 nie tylko będzie miała nowy interfejs, ale również ogromne możliwości dostosowywania wyglądu.

Nowe informacje ujawnił Matt MacLaurin na swoim profilu LinkedIn. W Sony jest on wiceprezesem ds. projektowania UX, więc z pewnością wie sporo na temat nowej konsoli. Fani zaczęli mu zadawać pytania, na które on chętnie odpowiadał.

PlayStation 5 z nowy interfejsem

W pierwszej kolejności dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 będzie miało nowy interfejs użytkownika.

– Wkrótce zobaczycie, co przygotowaliśmy. Jest trochę bardziej pragmatyczny, ale to w 100 procentach przerobiony interfejs PS4 plus kilka bardzo różnych i nowych koncepcji. Jestem bardzo podekscytowany na samą myśl o tym, co mamy do pokazania. Jako UI musi być w pierwszej kolejności jak najbardziej praktyczny, ale to przy okazji zupełnie nowy język wizualny i kompletnie przerobienie interfejsu użytkownika – odpowiedział Matt MacLaurin na pytanie o UI nowej konsoli.

Jak widać, możemy spodziewać się całkiem nowego interfejsu konsoli PlayStation 5. Co więcej, przełączanie się między poszczególnymi elementami ma zajmować dosłownie milisekundy, w czym zasługa szybkiego dysku SSD. Przy okazji dowiadujemy się, że prawdopodobnie już wkrótce interfejs zostanie zaprezentowany. Być może Sony szykuje kolejne konferencje, na których będzie ujawniać nowe informacje na temat PS5. Jedną z ciekawszych mogą być wersje specjalne konsoli, bo te – jak zdradza MacLaurin – są możliwe w sposób, który wcześniej nie był osiągalny.

– Na pewno zobaczysz edycje specjalne. Konsolę można również dostosować w sposób, w jaki w poprzednich generacjach nie było to możliwe – zdradził pracownik Sony.

Przy okazji wiceprezes Sony ds. projektowania UX odniósł się do kwestii dwóch wersji konsoli PlayStation 5.

– W momencie premiery zaoferujemy dwie opcje: konsolę PlayStation 5 z napędem Blu-ray Ultra HD i PlayStation 5 Digital Edition bez napędu. Rozgrywka na obu PS5 będzie taka sama, więc wybór należy do ciebie. Chociaż istnieją pewne niewielkie różnice w wyglądzie każdego modelu, w ogólnym projekcie chcieliśmy dostarczyć konsolę, która będzie odważna, oszałamiająca i niepodobna do żadnej poprzedniej generacji PlayStation – dodał MacLaurin.

PlayStation 5 ma zadebiutować pod koniec tego roku. Prawdopodobnie na sklepowe półki trafi w ostatnich dniach listopada. Na razie nie znamy ceny urządzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię