Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 – kiedy poznamy cenę konsoli?

PlayStation 5 – kiedy poznamy cenę konsoli?

Według niedawnych plotek Sony wczoraj (13 lipca) miało oficjalnie ogłosić ceny PlayStation 5 oraz ruszyć z przedsprzedażą. To się jednak nie stało. Dlaczego? Kiedy w końcu poznamy cenę PS5?

Na początku lipca Roberto Serrano – były redaktor naczelny serwisu 4news.it zapewniał, że już 13. dnia miesiąca Sony oficjalnie ogłosi ceny PlayStation 5. Według jego informacji japońska firma nie miała organizować z tej okazji żadnego wydarzenia czy pokazu. Wszystko miało być przekazane za pomocą zwykłego wpisu na oficjalnym blogu PlayStation. Tego samego dnia miała też ruszyć przedsprzedaż w sklepach na całym świecie. Rzecz w tym, że do niczego takiego nie doszło. Dlaczego i kiedy w końcu poznamy cenę PS5?

pad PlayStation 5
Pad PlayStation 5 DualSense

Jaka będzie cena PlayStation 5?

Wszystko wskazuje na to, że Sony ujawni cenę PlayStation 5 jeszcze w tym miesiącu. Sugeruje to wiele czynników. Po pierwsze, konsola pojawiła się w wielu sklepach na całym świecie. Można ją znaleźć między innymi w różnych wersjach Amazona. Nawet polski X-Kom wrzucił PS5 do swojej oferty, wraz z ceną 2499 zł. Co prawda urządzenia nie da się kupić, ale już sama obecność konsoli o czymś świadczy. Tym bardziej, że to samo uczyniło wiele innych sklepów internetowych. To nie może być przypadek.

Poza tym, według nieoficjalnych plotek, sprzedawcy znają już ceny PlayStation 5. Najnowsze informacje mówią o kwocie 549 dolarów za wersję z napędem optycznym Blu-ray 4K Ultra HD oraz 499 dolarów za wariant bez czytnika niebieskich płyt. Według aktualnego kursu dolara (3,95 zł) daje to odpowiednio kwoty mniej więcej 2170 oraz 1970 zł. Po dodaniu wszystkich podatków cena 2499 zł za droższy model wydaje się bardzo wiarygodna.

PlayStation 5 poziomo

Warto też pamiętać, że w tym miesiącu odbędzie się pokaz gier na Xbox Series X, które tworzone są przez wewnętrzne studia Microsoftu. Impreza zaplanowana jest na 23 lipca i być może Sony będzie chciało odwrócić uwagę od największego konkurenta. Ogłoszenie ceny konsoli nowej generacji i uruchomienie przedsprzedaży byłoby ku temu doskonałą okazją.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię