Strona głównaKonsoleTwórca God of War: prezentacja PlayStation 5 najpóźniej za miesiąc

Twórca God of War: prezentacja PlayStation 5 najpóźniej za miesiąc

Gracze na całym świecie ze zniecierpliwieniem czekają na oficjalną prezentację konsoli PlayStation 5. Początkowo stawiano na CES 2020, a później na E3 2020. Teraz wiemy, że prawdopodobnie PlayStation 5 zobaczymy na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu w lutym.

PlayStation 5 nie zobaczyliśmy na CES 2020. Zamiast tego Sony uraczyło nas jedynie oficjalnym logo nowej konsoli. Urządzenie nie zostanie pokazane również na E3 2020, bo Sony potwierdziło, że drugi rok z rzędu nie pojawi się w Los Angeles. To rozbudziło spekulacje, według których Japończycy już w lutym zamierzają zorganizować specjalne wydarzenie, na którym pokażą światu nową konsolę. Taki wariant potwierdził David Jaffe – twórca God of War oraz Twisted Metal.

– Prezentacja PlayStation 5 odbędzie się w ciągu najbliższych 4 tygodni. Sony wie, że hardcore’owi gracze czekają na każdy skrawek informacji. Wiedzą też, że Microsoft w tym momencie dominuje konwersację, ale można to łatwo zmienić kiedy będą gotowi do pokazu (zakładając, że pokaz będzie dobry). To w tym momencie najbardziej strzeżona tajemnica w branży gier. Pokaz odbędzie się w lutym, tak samo jak w przypadku PlayStation 4 – napisał na Twitterze Jaffe.

Pomimo tego, że David Jaffe stworzył God of War oraz Twistes Metal, to od kilku lat nie jest już zatrudniony w Sony. Dlatego jego słowa należy traktować z pewnym dystansem. Na pewno nadal utrzymuje kontakty z ludźmi z branży i ma swoje dojścia, ale to wciąż nie jest oficjalna informacja. Inne plotki sugerują, że PlayStation 5 zostanie zaprezentowane już 12 lutego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię