Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 – do sieci wyciekło menu konsoli?

PlayStation 5 – do sieci wyciekło menu konsoli?

Do sieci wyciekło zdjęcie, które zgodnie z opisem ma przedstawiać menu konsoli PS5. Za prawdziwością zdjęcia przemawia kilka szczegółów, które znajdziecie poniżej.

W sieci pojawiło się zdjęcie, które zgodnie z opisem autora przedstawia menu konsoli PlayStation 5. Jednak ciężko stwierdzić ostateczną prawdziwość grafiki. Autor twierdzi, że jest pracownikiem jednego ze studiów, które mają do dyspozycji devkita PS5. Tylko czy opłacałoby się aż tak ryzykować biorąc pod uwagę wysokie kary jakie grożą za niedotrzymanie tajemnicy Sony? Druga sprawa to miejsce gdzie pojawiła się grafika. Plik został udostępniony na forum 4chan, które pełne jest trolli i już nie raz było źródłem fałszywych informacji.

Zobacz: Sony przygotowało dla graczy podsumowania ich 2019 z PlayStation

menu ps5

Z kolei za prawdziwością zdjęcia przemawia oznaczenie zaczynające się od NPXS3, które wskazuje na nową wersję menu. W przypadku PlayStation Vita było to NPXS1 a PS4 NPXS2. PS5 powinno zatem mieć oznaczenie NPSX3.

Dalej w menu widzimy kafelek z „grą”, którą okazuje się być Decima Engine, czyli silnik graficzny wykorzystywany w Killzone: Shadow Fall oraz Horizon: Zero Dawn. Kontynuacja The Order 1886 również miałoby z niego korzystać.

Nawet jeżeli jest to prawdziwe menu devkita PS5 to nie jest to jednoznaczne, z tym, że tak będzie wyglądało w wersji konsumenckiej. Chociaż w przypadku menu devika PS4 i konsumenckiego PS4 nie było dużej różnicy.

Owszem całość może być sfabrykowana, tylko czy komuś chciałoby się tyle bawić? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Na wszelki wypadek jednak warto podchodzić do tego ostrożnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceyoutube
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię