Strona głównaKonsolePlayStation 5 – Nowa konsola Sony jest niczym inteligentnie usprawniony PC

PlayStation 5 – Nowa konsola Sony jest niczym inteligentnie usprawniony PC

Według jednego z deweloperów nowa konsola Sony jest jak inteligentnie usprawniony PC. Co więcej, nowe PlayStation wyeliminuje znane i duże problemy.

Wiemy już trochę na temat konsol nowej generacji, zarówno Microsoftu jak i Sony. Nadal czekamy jednak na zaprezentowanie obu urządzeń w akcji, co powinno się stać wkrótce, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mają one trafić do sprzedaży pod koniec tego roku. W międzyczasie na temat urządzeń wypowiadają się deweloperzy, którzy mają z nimi najwięcej kontaktu. Zdania jak widać są podzielone.

Ostatnio w temacie zajął stanowisko Dietmar Suoch zajmujący się grafiką i tworzeniem gier w Intelu. Ma on dostęp do PS5 i nie kryje zachwytu nową konsolą. Według niego Sony dokonało bardzo inteligentnego i mądrego wyboru w architekturze PS5. Podkreśla, że ulepszeń dysku SSD oraz poprawione CPU i GPU są świetne, jednak tego każdy oczekiwał. Niesamowite wrażenie robi za to silnik audio.

PlayStation 5 wygląda jak inteligentnie usprawniony komputer. Pokonuje on wąskie gardła sprzętowe i programowe tym samym umożliwiać usprawnianie wielu rzeczy związanych z rozrywką (opóźnienie wejścia, force feedback, odświeżanie, wierność dźwięku, itp.) Co jest świetne.

Zobacz: Digital Foundry: “Czytajcie ze zrozumieniem. PS5 jest inna niż Xbox Series X, nie szybsza”

Według dewelopera nowa konsola Sony będzie bardzo pomocna przy projektowaniu nowych gier.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię