Strona głównaKonsoleDigital Foundry: "Czytajcie ze zrozumieniem. PS5 jest inna niż Xbox Series X,...

Digital Foundry: „Czytajcie ze zrozumieniem. PS5 jest inna niż Xbox Series X, nie szybsza”

Nie ustają dyskusje na temat tego, czy potężniejszą wśród nowych konsol będzie PS5 czy Xbox Series X. W rozwiązanie tego sporu włączyło się – nie po raz pierwszy zresztą – Digital Foundry.

Jeśli przyjrzymy się specyfikacjom zarówno Xboxa Series X jak i PlayStation 5, można wyciągnąć wniosek, że konsola Microsoftu przoduje niemal pod każdym kątem, oprócz dysku SSD. Temu zresztą Sony w swojej “prezentacji” poświęciło bardzo dużo czasu. Jednak ze słów Johna Linnemana, dziennikarza Digital Foundry, wynika, że ta potencjalna przewaga PS5 jeśli chodzi o dysk to mit

Jego zdaniem ludzie, którzy wypowiadają się w tym temacie… mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Szybszy dysk SSD w żadnym stopniu nie oznacza szybszego systemu. Każdy model ma swoje lepsze i gorsze strony, są po prostu różne, tak jak ich twórcy mają zdecydowanie różne podejście do tematu przyciągania do siebie klientów. 

Mają też wiele punktów wspólnych – między innymi obsługę ray tracingu, układy odpowiadające za jakość dźwięku oraz wsteczną kompatybilność (choć w przypadku Microsoftu wydaje się ona być nieco bardziej pełna). 

A Wy na którą konsolę stawiacie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię