Strona głównaKonsolePlayStation 5 – w ciągu 5 lat sprzeda się 120 mln sztuk

PlayStation 5 – w ciągu 5 lat sprzeda się 120 mln sztuk

Eksperci z DigiTimes przewidują, że w ciągu 5 lat sprzedaż konsoli PlayStation 5 osiągnie pułap około 120 mln egzemplarzy. Będzie to wynik prawie dwa razy lepszy od konkurencji w postaci Xbox Series X.

Firma analityczna DigiTimes opublikowała najnowszy raport, w którym wzięła na tapet konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Eksperci postanowili oszacować możliwą sprzedaż obu urządzeń. Jeśli im wierzyć, a są ku temu podstawy, to Sony ponownie wygra konsolową wojnę. Przynajmniej pod względem sprzedaży swojego urządzenia.

PlayStation 5 poziomo

PlayStation 5 – aż 120 mln sprzedanych konsol?

Według DigiTimes w ciągu 5 lat od premiery Sony sprzeda na całym świecie od 120 do nawet 170 mln konsol PlayStation 5. Dla porównania ostatnie dane pokazują, że PlayStation 4 znalazło około 110 mln nabywców. Oznaczałoby to nie tylko dużo lepszą sprzedaż, ale też w krótszym okresie. Przecież PS4 jest na rynku już od 7 lat. Tymczasem w kontekście PS5 mówimy o 5 latach. Czemu tylko tylu? Ponieważ eksperci jednocześnie przekonują, że cykl życia konsol zostanie skrócony. Zamiast 6-7 lat na nowy model poczekamy tylko 5 lat.

– Cykl życia domowych konsol do gier może zostać skrócony do 5 lat z 6-7 lat. Jednocześnie dostawy PlayStation 5 mogą sprzedaż się na poziomie 120-170 mln sztuk po wygaśnięciu 5-letniego cyklu życia – głosi raport.

Informacje te są szczególnie ciekawe w kontekście niedawnych plotek, według których Sony zwiększyło produkcję PlayStation 5. Nowy egzemplarz konsoli ma powstawać w fabrykach średnio co 30 sekund. Na premierę ma być gotowe nawet 10 mln sztuk PS5. To jasno sugeruje, że Japończycy spodziewają się zwiększonego zainteresowania konsolą nowej generacji.

Ten sam raport sugeruje, że Xbox Series X sprzeda się prawie 2 razy gorzej niż „piąta stacja gier”. To oznaczałoby kolejne zwycięstwo Sony w konsolowych wojnach. Ale czy to może dziwić? Japończycy mają zdecydowanie ciekawszą bibliotekę tytułów ekskluzywnych, a to przecież gry są najważniejsze. A jaką konsolę Wy planujecie kupić – PS5 czy jednak Xbox SX? Dajcie znać w komentarzach!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię