Strona głównaKonsoleSony znacząco zwiększa produkcję PlayStation 5

Sony znacząco zwiększa produkcję PlayStation 5

Sony zmienia swoją strategię i zwiększa produkcję konsoli PlayStation 5. Japończycy chcą dostarczyć na rynek jak najwięcej egzemplarzy nowego urządzenia, licząc na zwiększone zainteresowanie ze strony graczy.

Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja, według której Sony zamierza dostarczyć na rynek zaledwie 6 mln egzemplarzy PlayStation 5 do marca 2021 roku. Wśród graczy wywołało to niemałe poruszenie. Część osób zaczęła się martwić, że podaż będzie mniejsza niż popyt, a przez to zakup urządzenia może okazać się trudny. Do tego doszła pandemia koronawirusa, która z pewnością nie ułatwiła zadania. Niektórzy wręcz spodziewali się, że Sony i Microsoft będą zmuszone przełożyć premierę konsol nowej generacji. Na szczęście do niczego takiego nie dojdzie. Co więcej, Japończycy zwiększają produkcję.

PlayStation 5 - gry

Fabryki PlayStation 5 działają z pełną mocą

Redakcja Nikkei Asian Review poinformowała, że Sony zmienia strategię i zamierza dostarczyć na rynek więcej egzemplarzy PlayStation 5. Według dziennikarzy produkcja została zwiększona o około 50%. To oznaczałoby, że na sklepowych półkach pojawi się nie 6 mln konsol, a aż 9 mln. Z kolei redakcja Bloomberg twierdzi, że według ich źródeł Sony może szykować nawet 10 mln urządzeń do końca roku.

Informacje mają pochodzić z pewnych źródeł. O zwiększeniu produkcji poinformowani zostali również twórcy gier. Sony chce, aby byli oni gotowi na zwiększone zainteresowanie tak samą konsolą, jak i wydawanymi na nią grami. Najwyraźniej Japończycy są przekonani, że nawet tak duża liczba PS5 w sklepach rozejdzie się niczym świeże bułeczki. Warto w tym miejscu przypomnieć, że PlayStation 4 od listopada 2013 roku do kwietnia 2014 roku sprzedało się w liczbie 7 mln egzemplarzy. Mowa o jednym z najpopularniejszych sprzętów tego typu w historii.

PlayStation 5

Zbyt optymistyczne Sony?

Odnoszę wrażenie, że prognozy Sony są bardzo optymistyczne. Nie sądzę, aby aż 9-10 mln sztuk PlayStation 5 w ciągu pierwszych kilku miesięcy obecności na rynku znalazło swoich nabywców. W końcu żyjemy w czasach pandemii i wynikającego z tego kryzysu gospodarczego. Wiele osób nie będzie mogło sobie pozwolić na zakup konsoli nowej generacji. Pomimo tego informacja o zwiększonej produkcji może cieszyć, bo oznacza, że PS5 kupi praktycznie każdy, kto będzie tym zainteresowany. Szkoda, że wciąż nie znamy oficjalnej ceny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię