Strona głównaKonsolePlayStation 5 - Sony wyprodukowało dużo mniej wersji Digital

PlayStation 5 – Sony wyprodukowało dużo mniej wersji Digital

Wygląda na to, że Sony spodziewało się znacznie mniejszego zainteresowania tańszą wersją swojej nowej konsoli, PlayStation 5 Digital Edition.

Dużo można powiedzieć o ostatnim pokazie PlayStation 5 i rozpoczęciu preorderów. W Stanach Zjednoczony było sporo zamieszania, a na Ebayu trwa właśnie odsprzedawanie udanych zamówień. Konsole wyprzedały się jednak błyskawicznie. Jeszcze szybciej zabrakło wersji Digital.

Zobacz: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales trafi na PS5 i PS4

Jak się teraz okazuje, był ku temu dosyć dobry powód. Sklepy sprzedające preordery miały bowiem dużo mniejszy zasób konsol Digitali niż zwykłych wersji za 500 dolarów. Wszystko rozpoczęło się od jednego z większych, brytyjskich sprzedawców, który poinformował, że zaledwie 25% dostępnych do sprzedania przez nich konsol była wersją Digital.W niektórych GameStopach ta liczba spadała nawet do 13%.

Zapytany o ten problem Jim Ryan powiedział, że nie może ujawniać takich informacji. Stwierdził również, że PlayStation nigdy nie produkowało dwóch różnych rodzajów konsoli w tym samym momencie i robią, co mogą, żeby przewidzieć oczekiwania graczy.

Jeżeli mamy sugerować się dotychczasowymi statystykami, przewidywania Sony nie poszły im zbyt dobrze. Pytanie czy przez następne miesiące będą w stanie zaadaptować się do rosnącego zainteresowania wersją Digital.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię