Advertisement
Strona głównaGryAktualnościResident Evil: Village tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X

Resident Evil: Village tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X

Ósma odsłona serii Resident Evil, o podtytule Village, nie ukaże się na konsole obecnej generacji – wynika ze słów Dusk Golema. Zdradził on, że Capcom zrezygnował z wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One, ponieważ oba urządzenia miały zbyt duże ograniczenia technologiczne.

Na czwartkowej konferencji PS5 – The Future of Gaming zaprezentowano grę Resident Evil: Village, która będzie ósmą pełnoprawną odsłoną serii horrorów. Wiemy, że gra ukaże się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X gdzieś w 2021 roku. A co z urządzeniami obecnej generacji? Te prawdopodobnie były początkowo w planach Capcomu, ale z czasem pomysł ten porzucono. Zarówno PlayStation 4, jak i Xbox One okazały się za słabe dla nowej produkcji. Taką informację przekazał AestheticGamer aka Dusk Golem, który odpowiada ze wiele wcześniejszych przelewów, które znalazły potwierdzenie w trakcie prezentacji.

Resident Evil: Village tylko na nową generację

AestheticGamer aka Dusk Golem wcześniej informował, że Resident Evil 8 będzie rozgrywać się w jakiegoś rodzaju wiosce oraz zamku. Jako pierwszy podał też, że w grze pojawią się elementy mistyczne – wilkołaki oraz czarownice. Wszystko to zostało potwierdzone na trailerze gry, który mogliśmy obejrzeć w trakcie konferencji Sony. Ale jedna rzecz się nie zgadza. Dusk Golem twierdził, że RE8 będzie tytułem croos-generacyjnym, czyli ukaże się zarówno na obecną, jak i przyszłą generację konsolą. Dzisiaj wiemy, że gra szykowana jest tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X. Dlaczego?

Okazuje się, że obecna generacja konsol okazała się zbyt dużym ograniczeniem. Resident Evil: Village w dużej mierze ma się opierać na eksploracji tytułowej wioski, a także mieszczącego się na wzgórzu zamku. O ile dyski SSD w PS5 i Xbox Series X nie mają z tym żadnych problemów, tak na PS4 i XOne gracze zostaliby zmuszeni do ciągłego oglądania ekranów ładowania. Deweloperzy nie wiedzieli, jak sobie z tym poradzić, więc finalnie zrezygnowali z wersji na – co by nie mówić – przestarzałe już sprzęty.

Ta informacja może być frustrująca dla niektórych posiadaczy PlayStation 4 oraz Xbox One, którzy na razie nie planowali wymiany konsol na nową generację. Z drugiej strony możemy mieć pewność, że Resident Evil: Village będzie prawdziwym tytułem next-genowym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię