Strona głównaKonsolePlayStation 5: wersja Pro dopiero w połowie generacji?

PlayStation 5: wersja Pro dopiero w połowie generacji?

Jeżeli planowaliście po premierze nowej generacji konsoli PlayStation 5 kupić od razu wersję Pro, to bardzo możliwe, że będziecie zawiedzeni. Podobnie jak w przypadku PS4, wersja Pro pojawi się dopiero w połowie generacji lub wcale. Co więcej, tytuły startowe dla PS5 nie będą dostępne na PS4.

Wiceprezes ds. inżynierii sprzętu i operacji w Sony – Masayasu Ito, w wywiadzie dla serwisu GameInformer zasugerował, że PS5 w pewnym momencie również będzie potrzebowało odświeżonej wersji o wyższej mocy obliczeniowej. Miałby pojawić się ona w połowie generacji. Jednak na ten moment nie jest to przesądzone i ostatecznie Pro może wcale się nie pojawić. Uzależnione jest to od dalszego rozwoju technologii.

Zobacz: Sprzedawcy już zaczynają wykorzystywać hype na PlayStation 5

Rzeczywiście w przeszłości cykl życia generacji trwał od 7 do 10 lat, ale z uwagi na szybki rozwój i ewolucje technologii uległ od skróceniu do 6-7 lat. W tej sytuacji nie możemy tego nadgonić, a uważamy, że również przy PS5 okres ten będzie podobny. Ale robiąc to w ramach takich ram czasowych powinniśmy być w stanie zmienić sam sprzęt i uwzględnić w nim postęp technologiczny. Taka właśnie przyświecała nam myśl, a jej przykładem jest PS4 Pro, które pojawiło się w połowie cyklu PS4.

Pierwotne plotki dotyczące PS5 sugerowały, że już na start konsola pojawi się w dwóch wersjach, standardowej i Pro. Wygląda jednak na to, że te plotki się nie sprawdzą lub różnice będą bardziej subtelne.

Zobacz: PlayStation: Nowa reklama Sony jest plagiatem na masową skalę?

Co więcej, serwis Kotaku powołując się na informatorów zapowiedział, że gry startowe na PS5 nie będą przygotowywane w wersji na PS4. Informacja ta w żadnej sposób nie jest jednak potwierdzona przez Sony, dlatego warto mieć do niej dystans.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię