Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 zamieni gry single-player w multiplayer

PlayStation 5 zamieni gry single-player w multiplayer

Do premiery PS5 pozostał prawie rok, ale co jakiś czas trafiają do sieci informacje na temat nowej konsoli Sony, które niejednokrotnie mocno zaskakują. Wygląda na to, że piątka pozwoli grać z przyjaciółmi w gry single-player tak jak w multi.

Według dostępnych informacji i przecieków, konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu będą dość podobne pod względem wydajności. W tej sytuacji producenci muszą nieco bardziej się wysilić, aby przyciągnąć uwagę graczy. Wygląda na to, że Sony opracowało technologię, która pozwala zmienić gry dla jednego gracza w gry multiplayer.

Zobacz: Twórcy remastera Shadow of the Colossus pracują nad exclusivem na PS5

Sama funkcja ta jest dość prosta, ale wymaga zgrania pomiędzy graczami oraz umiejętności dobrej komunikacji. Na czym to polega? Konsola pozwoli rozdzielić przyciski pomiędzy podłączone kontrolery. I tak nadal będziemy grali w tryb single player, ale każdy z graczy będzie odpowiadał za inną czynność. Jeden będzie poruszał postacią, drugi skakał i strzelał. Podobnie grałem na PS3 w Heavy Rain gdy nie posiadałem Navigatora. Wtedy ja operowałem padem a moja partnerka PS Move. Taki sposób rozgrywki był dość ciekawy jednak powodował też kłótnie, dlatego warto uważać :D.

Zobacz: PS5 – Sony potwierdza wsparcie usługi PS Now

A wracając do tematu, to Sony zgłosiło patent już w połowie 2018 roku, jednak dopiero teraz został on zatwierdzony przez urząd patentowy. Technologia pozwoli dzielić kontrolę nad grą pomiędzy pady zarówno kanapowo jak i w chmurze z wykorzystaniem PS Network.

W zabawie będzie mogło wziąć udział maksymalnie czterech graczy. Sony opracowało również system pozwalający na rotację przydziału klawiszy zmieniając graczom co jakiś czas przyznane zadanie. W domyśle ma to urozmaicić rozgrywkę i wpłynąć na niezwykłe odczucia. Z doświadczenia powiem, że może być bardziej gorąco niż przy partyjce Monopolu. Funkcja dostosowana jest również do gier VR.

Oczywiście jest to tylko patent, który może ostatecznie nie znaleźć się w konsoli. A co Wy sądzicie o możliwości dzielenia się rozgrywką w ten sposób?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię