Strona głównaKonsoleCzy Sony właśnie potajemnie zapowiedziało PlayStation 5?

Czy Sony właśnie potajemnie zapowiedziało PlayStation 5?

Sony pracuje nad konsolą PlayStation 5 – chyba nikt w to nie wątpi. Jednak Japończycy do tej pory nie powiedzieli tego oficjalnie. Aż do teraz? Fani spekulują, że Sony właśnie, w nieco tajemniczy sposób, dało znać, że PlayStation 5 powstaje.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia niektórzy gracze otrzymali prezent w postaci świątecznego motywu do PlayStation 4. Na pierwszy rzut oka nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Ale wystarczy dokładniej się przyjrzeć, aby dostrzec pewną ciekawostkę, która – zdaniem niektórych – potwierdza, że Sony pracuje nad PlayStation 5.

Zobacz także: Pierwsze zdjęcia prototypu Sony PlayStation 5

Przyjrzyjcie się dokładnie napisom we wspomnianym motywie. HAPPY HOLIDAYS nie budzi żadnych wątpliwości. Wszystko wygląda normalnie. Napis PLAYSTATION niby też. Ale teraz porównajcie literę „S” z HOLIDAYS i literę „S” z PLAYSTATION. Nie są identyczne pomimo zastosowania dokładnie tej samej czcionki. Co więcej, w nazwie konsoli to nie przypomina tak naprawdę „S”, a liczbę „5”. Zresztą sami zobaczcie:

Nie jest to może jakieś wielkie zaskoczenie, ale to pierwszy raz, gdy Sony – najprawdopodobniej – daje jakąś minimalną chociaż wskazówkę na temat następcy PlayStation 4. Czemu akurat teraz i czemu w taki sposób? Być może Japończycy pozazdrościli Microsoftowi, bo o nowym Xboxie pojawia się mnóstwo plotek i konsola przewija się we wszystkich mediach. Sony chciało tego samego. Jeśli taki był plan, to się udał. Konsola najprawdopodobniej trafi do nas w 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię