Strona głównaKonsolePlayStation 6 już w fazie rozwoju?

PlayStation 6 już w fazie rozwoju?

Wygląda na to, że Sony już pracuje nad projektowaniem konsoli PS6. Urządzenie ma wykorzystywać procesor nowej generacji od AMD.

Minęło już trochę czasu od premiery PS5 jednak urządzenie nadal nie jest łatwo dostępne. Niedobór sprawia, że w wielu miejscach dostępne egzemplarze wykupywane są praktycznie od ręki. Ten stan nie poprawi się jeszcze przez długi czas. Tymczasem Sony pracuje już nad kolejną iteracją urządzenia.

Zobacz: Star Wars: Battlefront III – unikalna kopia na PSP pojawiła się na Reddicie

PS6 jest już prawdopodobnie w fazie rozwoju i wykorzysta chip następnej generacji, który właśnie powstaje. W ogłoszeniu o pracę, AMD poszukuje inżyniera ds. weryfikacji System-on-Chip, który będzie częścią zespołu współpracującego z PlayStation oraz Xbox.

W ogłoszeniu czytamy:

Zespół odpowiedzialny za układ zasilający XBOX™, PlayStation™ i najnowszy układ graficzny z rodziny RDNA poszukuje w swojej lokalizacji w Markham w Kanadzie do projektu rozwoju układów nowej generacji!

Obecnie poszukujemy inżyniera ds. weryfikacji systemu na chipie, który będzie częścią zespołu pracującego nad kolejną generacją złożonego projektu SOC. Wybrany kandydat będzie odgrywał kluczową rolę w weryfikacji SOC, wykonując następujące obowiązki w zakresie aspektów funkcjonalnych, mocy i wydajności w środowisku symulacji i emulacji sprzętu.

Raczej nie powinno nikogo dziwić, że już trwają prace nad nową konsolą. Jej pracowanie i wyprodukowanie zajmie kilka kolejnych lat. Dlatego Sony raczej nie przejmuje się obecną sytuacją na rynku i brakami dostępności komponentów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię