Strona głównaKonsoleX czy krzyżyk – jak nazywa się przycisk na padzie PlayStation?

X czy krzyżyk – jak nazywa się przycisk na padzie PlayStation?

W mediach społecznościowych rozgorzała zażarta dyskusja na temat tego, jak nazywać przycisk na padzie od konsol PlayStation. To „iks” czy „krzyżyk”? Niektórzy posiłkowali się nawet nauką. W końcu do dyskusji dołączył oficjalny profil PlayStation i rozwiał wszelkie wątpliwości.

Jak sami nazywacie przycisk na kontrolerach DualShock – „iks” czy „krzyżyk”? Zdania wśród graczy są podzielone. Nawet wybuchał z tej okazji zażarta dyskusja w mediach społecznościowych. Jeden z użytkowników pokusił się nawet o podejście bardziej naukowe. Jego zdaniem „krzyżyk” ma identyczne odległości między wszystkimi nóżkami i można go wpisać w kwadrat. Natomiast „iks” ma różne odległości i wpisujemy go w prostokąt. Właśnie dlatego na padach do PlayStation jest „krzyżyk”.

Zobacz: PlayStation 5 – Sony szykuje dwie wersje konsoli? Druga oparta na chmurze

W końcu do dyskusji dołączył oficjalny profil PlayStation UK, który rozwiał wszelkie wątpliwości:

– Trójkąt, kółko, krzyżyk i kwadrat. Jeśli krzyżyk miałby być iksem (a nie jest), to jak wtedy nazywalibyście kółko? – możemy przeczytać na Twitterze.

Trudno się z tym kłócić. Jeśli krzyżyk miałby być „iksem” to kółko byłoby literą „o”. A jak Wy do tej pory nazywaliście ten przycisk na DualShocku?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię