Strona głównaWiadomościHardwareSony bliskie pobicia wyniku Nintendo Wii. Trzy generacje PlayStation na podium sprzedaży...

Sony bliskie pobicia wyniku Nintendo Wii. Trzy generacje PlayStation na podium sprzedaży wszechczasów?

Końcówka minionego już roku fiskalnego oznacza dla Sony zbliżenie się niemal o włos od magicznej bariery, jaką dla wielu jest sprzedaż 100 milionów urządzeń na całym świecie. A przy okazji do pobicia wyniku Nintendo Wii.

To doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że Sony potrzebowało na to niecałych sześciu lat. Tym samym PS4 jest szóstą, najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie w całej historii tego typu urządzeń. I to nawet jeśli w rankingu takim uwzględnimy o wiele tańsze konsolki jak DS czy GameBoy. Dla porównania, PlayStation 2 sprzedała się w ilości ponad 157 milionów egzemplarzy (dane za Wikipedią).

Zobacz: PS5 i Xbox Anaconda: Obie konsole mają zadebiutować jeszcze w tym roku

Jeśli zaś chodzi o Nintendo, to do tej firmy należą trzy z czołowych pięciu miejsc. Zajmują je: DS, GameBoy oraz Wii. Jeśli PS4 przebije 101,63 mln. egzemplarzy, czyli wynik Wii, Sony będzie miało wszystkie trzy stopnie podium. A to wydaje się być tylko kwestią czasu, bo z pewnością po premierze PS5 pojawią się obniżki na “starszą” już wtedy konsolę.

Zobacz: PS5 i Xbox Scarlett: Według jednego z deweloperów kompatybilność wsteczna jest kluczem do sukcesu

Na koniec jeszcze słowo o konsoli Microsoftu. Zajmuje ona dopiero 7. miejsce z Xboxem 360. Pozycja lidera jest więc dla Amerykanów nie do zdobycia i to przez ładnych kilka najbliższych lat. Wszystko rozstrzygnie się między firmami z Azji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię