Strona głównaKonsolePS5 i Xbox Anaconda: Obie konsole mają zadebiutować jeszcze w tym roku

PS5 i Xbox Anaconda: Obie konsole mają zadebiutować jeszcze w tym roku

Według głównego analityka NPD znajdujemy się w ostatniej fazie cyklu życia obecnej generacji konsol. Oznacza to, że zarówno Sony jak i Microsoft szykują się do ujawnienia sprzętu kolejnej generacji, a urządzenia zobaczymy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zdaniem niektórych analityków obie firmy bacznie przyglądają się ruchom konkurencji. I obecnie ani Microsoft ani Sony nie chce, jako pierwszy ujawnić nowej generacji konsol, aby nie dać przewagi przeciwnikowi. Jednak zdaniem Mata Piscatelli taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie i jeszcze przed końcem tego roku obi firmy zaprezentują swoje urządzenia.

Jak mówi sam Piscatelli:

Przewiduję, że w 2019 zostaną zapowiedziane zarówno PlayStation 5 jak i nowy Xbox. Z kolei premiera obu konsol będzie miała miejsce w 2020 roku. Myślę jednak, że wyszliśmy już z tradycyjnego modelu generacji. Oczekuję, że obaj producenci wprowadzą funkcje, które jeszcze bardziej rozmyją te linie.

Co więcej, Piscatelli jeszcze w zeszłym roku twierdził, że zarówno PS4 jak i Xbox One były ostatnimi tradycyjnymi konsolami, a następna generacja konsol będzie wspierała nowe modele dystrybucji. Chodzi tu konkretnie o wsparcie streamingu gier, wykorzystującego moc obliczeniową zewnętrznych serwerów a nie samej konsoli.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett przyczynią się do rozwoju Cross-Play i streamingu gier

Według analityka z powodu wysycenia rynku sprzedaż obecnej generacji konsol będzie systematycznie spadała, ponieważ gracze oczekują już na nowy sprzęt. Ten rok powinniśmy traktować, jako rok przejściowy pomiędzy generacjami. Dodatkowo możemy spodziewać się kompatybilności wstecznej nowej generacji konsol, a w tej sytuacji nie ma potrzeby inwestowania w stary sprzęt, bo gry będziemy mogli odpalić na nowym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

4 KOMENTARZE

 1. Nie chcą ujawnić nic przed konkurencją. TAA ale ta sama firma projektuje cpu, GPU dla obu konsol to mała ściema.
  Gdyby było amd i nivida to tak jakaś konkurencja

 2. Ooo; przypomniałem sobie jeszcze o jednej rzeczy, bo bym zapomniał, ja mam trzy (3) oryginalne pady: Sony Dualshock 3.
  Czy te moje starsze pady z PS3, pójdą mi na konsolę PS5?
  Dowiedzcie się coś o tym, czekam na odpowiedź…

 3. Dobrze by było, żeby konsola ta Playstation 5, była kompatybilna ze wszystkimi grami z: PS2, PS3 i z PS4 na PS5, to wtedy kupię tą konsolę na bank. Ta konsola powinna mieć napęd: Blu-ray Disc, do odtwarzania gier pudełkowych.
  Teraz jestem obecnie z Wyścigowymi i Rajdowymi grami na PS3, posiadam konsole Playstation 3, wersję slim, z 2010 roku, o pojemności 250GB, w czarnym kolorze, czyli tą drugą wersje.:-D

 4. a będzie wsteczna kompatybilność ? tylko nie cyfra bo to żadna kompatybilność tylko de….ność
  mam trochę gier na db a trzymanie tony konsol jest bez sensu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię