Strona głównaKonsolePlayStation – Sony ogranicza transfer pobierania gier

PlayStation – Sony ogranicza transfer pobierania gier

Przeciążenie sieci w Europie wymusza na większości firm działania mające na celu odciążenie łączy. Netflix oraz YouTube pogorszyło jakość streamowanych filmów. Teraz do akcji dołączy Sony ograniczając przepustowość serwerów podczas pobierania gier.

Ogłoszona w wielu krajach kwarantanna sprawiła, że serwisy internetowe są oblegane niemal przez całą dobę. Gigantycznego obciążenia sieci świadomy jest unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego UE – Thierry Breton, który zaapelował, aby w obecnej sytuacji wybierać oglądanie filmów w sieci w niższej jakości. Netflix i YouTube zastosowały się do tego i odgórnie ograniczyły jakość materiałów.

Zobacz: YouTube obniży jakość filmów wyświetlanych w Europie

Teraz w ich ślady poszło Sony, Europejski oddział PlayStation ogłosił, że użytkownicy konsoli w najbliższych tygodniach mogą odczuć niedogodności związane z ograniczeniem przepustowości podczas pobierania gier.

Granie w gry wideo pozwala graczom z całego świata nawiązywać kontakty z rodziną i przyjaciółmi oraz cieszyć się tak bardzo potrzebną rozrywką w tych niepewnych czasach. Sony Interactive Entertainment współpracuje z dostawcami usług internetowych w Europie w celu zarządzania ruchem pobierania plików, aby pomóc zachować dostęp do internetu całej społeczności.

Uważamy, że ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, by rozwiązać problemy związane ze stabilnością internetu, ponieważ niespotykana liczba osób praktykuje social distancing i staje się coraz bardziej zależna od dostępu do internetu.

Gracze mogą odczuć nieco wolniejsze lub opóźnione pobieranie gier, ale nadal będą cieszyć się normalną rozgrywką. Doceniamy wsparcie i zrozumienie ze strony naszej społeczności oraz cały jej wkład; podejmujemy te działania, aby zabezpieczyć dostęp do internetu dla wszystkich.

Zobacz: Facebook i Instagram obniżają jakość wideo w Europie

Tym samym jest to kolejna cegiełka, która pozwoli na zachowanie ciągłości działania sieci w Europie. Brak tego typu działań już dawno doprowadziłby do całkowitego zapchania łączy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię