Strona głównaKonsolePlotki: Zestawy deweloperskie Xbox Scarlett trafiły do producentów gier

Plotki: Zestawy deweloperskie Xbox Scarlett trafiły do producentów gier

Wygląda na to, że Microsoft jest o wiele bardziej zaangażowany w produkcję konsol nowej generacji niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Według plotek zestawy deweloperskie nowej konsoli zostały już rozesłane do producentów gier.

Z kodową nazwą Xbox Scarlett chyba zdążył się już każdy oswoić, teraz mamy kolejną nazwę do przyswojenia. Zestawy deweloperskie noszą kodową nazwę Anakonda. A sięgając głębiej do pamięci, projekt Xbox One X nosił kodową nazwę Scorpio z kolei dev kit tej konsoli to inny gad Chuckwalla (rodzaj jaszczurki). Xbox One to z kolei Durango, a Xbox 360 to Xenon.

Zobacz także: Xbox Scarlett ma zapewniać stałe 60 fps w 4K, w każdej grze

Niestety wiedza ta nie daje nam szczegółowych informacji na temat wnętrza konsoli i samego projektu. Jednak czytając między wierszami, zarówno Xbox One X i Scarlett noszą kryptonimy pochodzące od nazw gadów, co może wskazywać na powiązania pomiędzy dwoma platformami.

Wiemy, że Xbox One X został zaprojektowany tak, aby był kompatybilny do przodu, z kolei Scarlett według zapowiedzi ma wspierać kompatybilność wsteczną z tytułami z poprzednich generacji. A to potwierdzałoby filozofię stojącą za nową konsolą. Teraz pozostaje czekać aż ktoś się rozpruje i zdradzi, co wielki wąż ma w środku. A gdy tylko się o tym dowiemy damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię