Strona głównaKonsoleXbox Scarlett ma zapewniać stałe 60 fps w 4K, w każdej grze

Xbox Scarlett ma zapewniać stałe 60 fps w 4K, w każdej grze

Wygląda na to, że Microsoft w przyszłym roku zdradzi kolejne szczegóły na temat swojej konsoli nowej generacji, o roboczej nazwie Xbox Scarlett. Według przecieków, ich nowe dzieło będzie wykorzystywało technologię AMD i będzie dostępne w dwóch wersjach.

Podczas tegorocznych targów E3 Phil Spencer zapowiedział, że Microsoft pracuje nad nowymi konsolami Xbox. Potwierdzić to mogą to również oferty pracy, jakie publikuje firma. Zgodnie z przeciekami, jakie pojawiają się w Internecie Scarlett miałoby występować w dwóch wersjach: standardowej oraz tańszej, podstawowej.

Zobacz także: Szef Xboksa jest podekscytowany kolejną generacją konsol

Dziennikarz Brand Sams już wielokrotnie dzielił się ciekawymi informacjami na temat Microsoftu, tym razem zdradził kilka ciekawych informacji na temat Scarlett. Według przekazanych przez niego informacji nowa konsola ma trafić na półki sklepowe w 2020 roku. W jej wnętrzu znajdziemy procesor AMD Zen 2 oraz kartę graficzną nowej generacji, produkcji AMD. Taka konfiguracja ma zapewnić wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K z utrzymaniem stałych 60 klatek na sekundę w każdym tytule, jaki trafi na nową konsolę.

Scarlett w tańszej wersji będzie wyposażona w słabszy hardware a także zostanie pozbawiona napędu optycznego. Model ten będzie nastawiony na granie w chmurze. Ponadto Microsoft chce rozbudować cyfrową dystrybucję gier a tym samym wprowadzić wiele zmian w Windows Store oraz Xbox App. Standardowa wersja konsoli będzie wspierała kompatybilność wsteczną, co zdecydowanie rozszerzy bibliotekę dostępnych tytułów.

Na razie nie wiadomo nic na temat taktowania procesora i karty graficznej wykorzystanych przez nową konsolę Microsoftu. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej w temacie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię