Strona głównaWiadomościHardwarePodświetlenie LED RGB może być niebezpiecznie dla komputera

Podświetlenie LED RGB może być niebezpiecznie dla komputera

Nie da się ukryć, że lubimy podświetlenie LED w naszych komputerach i akcesoriach. Dzięki kilku diodom LED można nadawać urządzeniom charakterystycznego wyglądu. Szkoda tylko, że może to być niebezpiecznie dla blaszaka, jak wynika z najnowszych badań.

Niezależna firma analityczna przyjrzała się programom do zarządzania podświetleniem LED w komputerach. Pod lupę wzięła między innymi Asus Aura Sync RGB oraz software Gigabyte’a. Wnioski nie są dobre. W obu przypadkach oprogramowanie ma luki w zabezpieczeniach, które mogą być groźne dla komputera i trzymanych na nim danych.

Zobacz także: Według plotek wyciekła wersja PC Red Dead Redemption 2

Co gorsze, jak wynika z informacji, obie firmy od miesięcy wiedzą o dziurach w zabezpieczeniach i przez ten czas nie zdołały ich załatać. Asus został poinformowany już w kwietniu 2018 roku. Z kolei Gigabyte zaprzeczył, aby oprogramowanie było niedopracowane i podatne na ataki.

– Dziury w oprogramowaniu Asusa pozwalają atakującemu na uruchomienie kodu z podwyższonymi uprawnieniami. Z kolei luka w programie Gigabyte’a pozwala na przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem – napisała firma, która odkryła niebezpieczeństwo.

W tym momencie zarówno posiadacze sprzętów Asusa i Gigabyte z podświetlenie LED RGB są narażeniu na ewentualne ataki i obie firmy nic sobie z tego nie robią.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię