Strona głównaWiadomościHardwareRazer prezentuje klawiaturę i myszkę do Xbox One, które są droższe od...

Razer prezentuje klawiaturę i myszkę do Xbox One, które są droższe od samej konsoli

Razer to firma, której raczej nie trzeba przedstawiać zapalonym graczom. Amerykańska marka często chwalona jest za jakość swoich produktów, ale jednocześnie ganiona za ich cenę. Wydaje mi się, że z taką opinią trudno będzie zerwać. Na pewno w momencie, w którym zestaw klawiatury i myszki do Xbox One kosztuje więcej niż sama konsola.

Mowa o Razer Turret, czyli zestawie klawiatury i myszki, dedykowanemu Xboxowi One. Oba urządzenia łączą się z konsolą przy pomocy pojedynczego, bezprzewodowego odbiornika 2,4 GHz i według Razera mogą działać do 40 godzin na jednym ładowaniu. Oczywiście, jak na sprzęt gamingowy przystało, nie zabrakło podświetlenia LED RGB, które współpracuje z Xbox Dynamic Lightning.

Zobacz także: Microsoft pracuje aż nad czterema wersjami nowego Xboxa?

Jeśli chodzi o bardziej szczegółową specyfikację, to klawiatura wyposażona jest w przełączniki mechaniczne o sile aktywacji 50 gramów oraz żywotności 80 mln aktywacji. Poza tym oferuje 10-key roll-over i anti-ghosting, a także programowalne przyciski i obsługę marko (tylko na PC). W zestawie znajduje się również podpórka pod nadgarstki. Wymiary klawiatury to 194 x 390 x 36,93 mm (bez podpórki), a masa całkowita wynosi 1850 gramów. Klawiatura ma działać do 50 godzin bez włączonego podświetlenia oraz 30 godzin z podświetleniem.

Zobacz także: Razer chce, abyś kopał dla nich kryptowaluty. W zamian dostaniesz śmieszne punkciki

Z kolei myszka wyposażona jest w sensor optyczny o maksymalnej czułości 16 tys. DPI, szybkości 450 cali na sekundę (ok 11,4 m/s) oraz przyspieszeniu 50 G. Razer nie chwali się jaki jest to dokładnie model czujnika, ale najprawdopodobniej chodzi o Pixart PMW3389, czyli jeden z najlepszych na rynku. Gryzoń ma 7 programowalnych przycisków oraz przełączniki o żywotności 50 mln aktywacji. Wbudowana pamięć pozwala na zapisywanie ustawień w myszce. Wymiary to 125,7 x 70 x 43,2 mm. Myszka waży 106 gramów. Gryzoń ma działać do 43 godzin bez włączonego podświetlenia oraz 11 godzin z podświetleniem.

Zobacz także: Nowa wersja Steam będzie wspierać crossplay z Xbox One?

Ile kosztuje cały zestaw? W tym momencie pojawia się problem. Za Razer Turret trzeba zapłacić 249,99 dolarów, czyli więcej niż kosztuje Xbox One S.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię