Strona głównaWiadomościHardwarePół miliona dolarów za ponad czterdziestoletni komputer

Pół miliona dolarów za ponad czterdziestoletni komputer

Jeżeli zastanawialiście się, czy stary komputer trzymany w piwnicy może być coś jeszcze wart, to z pewnością zainteresuje Was za ile został sprzedany jeden z pierwszych egzemplarzy komputera Apple I. Obecnie model ten jest bardzo poszukiwany przez kolekcjonerów ze względu na swoją unikalność.  

Pół miliona za zabytkowy komputer

Oryginalny model komputera Apple został zbudowany własnoręcznie przez Steva Wozniaka w 1976 roku. Fan sprzętu Apple zapłacił za niego prawie pół miliona dolarów. Co takiego wyjątkowego jest w tym egzemplarzu?

Zobacz: Dream Machines łączy zalety laptopów i komputerów stacjonarnych. Otwieramy obudowę i to sprawdzamy

Sprzęt w wersji „zrób to sam”

Komputer znajduje się w walizce z wbudowaną klawiaturą. Warto zaznaczyć, że pierwsze komputery Apple nie były wyposażone w obudowę, tą należało zrobić samodzielnie. Co więcej, za dosłownie goły komputer należało zapłacić 666 dolarów. W tej cenie dostawaliśmy płytę główną, do której należało podłączyć klawiaturę oraz TV.

Zobacz: WD Blue SN500 SSD M.2 500 GB – test taniego dysku SSD M.2

Zobacz: Ubisoft pokaże Watch Dogs 3 przed targami E3

Biały kruk

Docelowo powstało zaledwie 200 sztuk Apple I, a do naszych czasów przetrwało mniej niż 70 jednostek. Sprzedany na akcji Christie’s za 470 tys. dolarów, egzemplarz oznaczony jest numerem 10. Dlatego może warto zakisić w piwnicy starego peceta, tak na 40 lat? Może nie będzie on wart pół bańki, ale uda się go sprzedać za równowartość używanego samochodu.

Zobacz: Marvel Cinematic Universe – co czeka bohaterów po Avengers: Endgame? #3

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię