Strona głównaGryAktualnościCzy sukces GTA V opóźni premierę GTA 6?

Czy sukces GTA V opóźni premierę GTA 6?

Wiele osób zastanawiało się czy ogromny sukces GTA V, a przede wszystkim GTA Online może sprawić, że opóźni się premiera GTA 6. Odpowiedzi w tej sprawie udzielił Strauss Zelnick – CEO wydawcy gry, czyli Take-Two Interactive.

Strauss Zelnick wziął udział w corocznej konferencji, w trakcie której omawiane są strategiczne decyzje spółki. W jej trakcie nie zabrakło pytań dziennikarzy o nadchodzące GTA 6. Jeden z nich był ciekawy, czy ogromna popularność aktualnej części może w jakikolwiek sposób wpłynąć na datę premiery kolejnej odsłony.

Co z premierą GTA 6?

Zelnick nie powiedział wprost o GTA 6, unikając odpowiedzi na pytanie o przeszłe projekty. Jednocześnie szef Take-Two Interactive przyznał, że wciąż wysoka sprzedaż GTA V i ogromna popularność trybu sieciowego GTA Online nie będą miały żadnego wpływu na przyszłe premiery gier.

– Ani trochę nie martwię się o to, że możemy znaleźć się w sytuacji, w której mamy świetny zestaw usług typu live, a potem nadejdą premiery nowych gier, które mogą stanowić dla nas wewnętrzną konkurencję – powiedział Zelnick.

Jako przykład CEO spółki podał NBA 2K Online w Chinach. Wprowadzenie NBA 2K Online 2 okazało się ogromnym sukcesem i nie wpłynęło na popularność pierwszego NBA 2K Online. Ze słów Zelnicka wynika, że oba tryby sieciowe cieszą się dużym zainteresowaniem w Państwie Środka.

– Liczba graczy NBA 2K Online, pierwszej części, stale rosła, więc pozostawiliśmy obie gry i wspieramy je do dnia dzisiejszego – dodał szef Take-Two.

Tym samym możemy być pewni, że GTA V w żaden sposób nie wpłynie na premierę GTA 6. Pytanie brzmi – czy popularność GTA Online już wcześnie nie sprawiła, że Rockstar Games z opóźnieniem wzięło się do pracy nad kolejną odsłoną? W końcu premiera piątki miała miejsce już w 2013 roku, czyli 7 lat temu. Według ostatnich informacji GTA 6 zadebiutuje dopiero w 2023 roku – aż 10 lat po GTA V. Tymczasem między GTA IV i GTA V było zaledwie 5 lat różnicy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię