Strona głównaKonsolePremiera PlayStation 5 nie w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Premiera PlayStation 5 nie w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Jeżeli liczyliście, że w tym roku spędzicie magiczne święta grając na znalezionym chwilę wcześniej pod choinką PlayStation 5 to lepiej porzućcie nadzieję. Według informacji przekazanych przez Sony, premiera konsoli nie będzie miała miejsca w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Pomimo tego, że od premiery PS4 minęło już sześć lat, to konsola nadal bardzo dobrze się sprzedaje. Sony zanotowało 17,8 miliona sztuk w ubiegłym roku, co daje łącznie 96,8 milionów sprzedanych konsol na całym świecie. Jest to o tyle zaskakujące, ponieważ, niedługo PS4 zostanie zastąpione nowym modelem. Okazuje się jednak, że na PS5 poczekamy sobie jeszcze długo.

Zobacz: Zmiana polityki zwrotów gier na PlayStation Network. Jest lepiej?

W niedawnym raporcie dla inwestorów Sony potwierdziło, że PS5 nie zostanie wydany w ciągu następnych dwunastu miesięcy. Zatem możemy porzucić wszelkie nadzieje na premierę konsoli na początku 2020. Co prawdopodobnie oznacza, że konsola swoją premierę będzie miała dopiero jesienią albo wręcz przed świętami.

Sony niedawno ujawniło wiele informacji na temat specyfikacji technicznych nowej konsoli w tym kompatybilności wstecznej. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię