Strona głównaKonsolePrezes Nintendo tłumaczy brak Red Dead Redemption 2 na Switcha

Prezes Nintendo tłumaczy brak Red Dead Redemption 2 na Switcha

Red Dead Redemption 2 to obecnie gra na konsole. A konkretnie dwie konsole, bo nie mogą w nią zagrać posiadacze Nintendo Switch. Dlaczego? Powód jest tak prosty, że aż ciężko w niego uwierzyć.

Red Dead Redemption 2 został już okrzyknięty grą wybitną, ale potwierdzić ten fakt mogą wyłącznie posiadacze PlayStation 4 oraz Xboxów One. W przyszłym roku (oby!) gra powinna trafić również na komputery. Choć Rockstar na razie milczy w tej sprawie, przyszłoroczną premierę potwierdziło kilka sklepów z grami. A co ze Switchem? Nie ma i… nie będzie?

Głos w tej sprawie zabrał prezes Nintendo. Jak się okazuje, problemem jest to, że Switch jest sprzętem zbyt młodym. Według Reggie’ego Fils-Aime’a RDR2 powstawał od lat, kiedy o konsoli Nitendo nikt jeszcze nie myślał. Switch powstał już w momencie tworzenia gry, dlatego też nikt nie przygotował jej na nową platformę. Taka sama sytuacja ma mieć miejsce w przypadku wielu innych największych tytułów, które ominęły konsolę Nintendo.

Choć tłumaczenie jest logiczne i ma sens, to jednak brzmi trochę jak słaba wymówka. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Red Dead Redemption 2: błąd w grze pozwala nago eksplorować świat
Battle Royale w Red Dead Redemption 2 tylko z nożem i łukiem? Mamy na to dowody [wideo]

Źrodło: gamingbolt; wł

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię