Advertisement
Strona głównaKonsolePrzedsprzedaż PlayStation 5 – jedna konsola na jedną osobę

Przedsprzedaż PlayStation 5 – jedna konsola na jedną osobę

Prawdopodobnie już wkrótce ruszy przedsprzedaż PlayStation 5. Jeśli liczyliście na to, że uda Wam się kupić kilka egzemplarzy urządzenia dla najbliższych lub do ewentualnej odsprzedaży, to prawdopodobnie obejdziecie się smakiem. Sprzedaż będzie prawdopodobnie ograniczona – jedno PS5 na jedną osobę.

Od kilku tygodni krążą plotki, według których już wkrótce ruszy przedsprzedaż konsoli PlayStation 5. Pierwsze informacje mówiły nawet o uruchomieniu jej już 13 lipca, ale tego dnia nic się takiego nie stało. Sony przyznało ostatnio, że sprzedaż nie ruszy nagle z dnia na dzień. O ewentualnym uruchomieniu zamówień zostaniemy poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Kiedy dokładnie? Prawdopodobnie już wkrótce, co sugeruje oficjalna strona PlayStation Direct.

Przedsprzedaż PlayStation 5 z ograniczeniami

Użytkownika Reddita i pseudonimie Kgarvey przejrzał kod źródłowy oficjalnej strony PlayStation Direct i znalazł w nim ciekawy zapis. Wygląda na to, że przedsprzedaż PS5 zostanie uruchomiona z pewnymi ograniczeniami. Prawdopodobnie jeden użytkownik będzie w stanie kupić tylko jeden egzemplarz konsoli.

– You can only purchase one version of the PS5™ Console: Disc or Digital. You have already added one PS5™ console to your cart – brzmi napis w kodzie źródłowym strony PlayStation Direct.

Taka informacja na pewno nie znalazła się na stronie przez przypadek. Po pierwsze, to znak, że przedsprzedaż powinna wkrótce ruszyć. W końcu Sony przygotowuje do tego swój oficjalny sklep. Po drugie, możemy być niemal pewni, że takie ograniczenie zostanie wprowadzone w życie, a przynajmniej kupując PlayStation 5 bezpośrednio od producenta. Ten sam użytkownik znalazł też oznaczenie, które będzie umieszczane przy grach z PlayStation 4, które są kompatybilne z konsolą nowej generacji.

W mojej ocenie to bardzo rozsądne i uczciwe podejście, dzięki któremu urządzenie kupi każdy, kto będzie tym rzeczywiście zainteresowany (na pewno będzie na to większa szansa). Nie wiadomo, czy podobny „przepis” zostanie wykorzystany w innych sklepach, z którymi Sony współpracuje.

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że Sony zwiększyło produkcję PlayStation 5. Do końca roku na sklepowych półkach na całym świecie ma się pojawić nawet 9-10 mln egzemplarzy PS5. Tak duża liczba oznacza, że urządzenie będzie łatwiej kupić już w dniu premiery. Póki co nie znamy jeszcze ceny, ale ta w Polsce wyniesie prawdopodobnie 2499 złotych za wersję z napędem optycznym Blu-ray 4K Ultra HD.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię