Strona głównaKonsolePS Plus – problemy z grami po przejściu na PS Now

PS Plus – problemy z grami po przejściu na PS Now

Gracze skarżą się na problemy jakie mają po przejściu z subskrypcji PS Plus na PS Now. Zmiana powoduje utracenie dostępu do swoich kont i gier.

Polscy gracze nadal nie mają możliwości skorzystania z usługi PS Now. Niektórzy jednak obchodzą system przełączając region swojego konta PSN na taki, w którym usługa jest dostępna. Jeżeli również chcielibyście tak zrobić to lepiej mocno się zastanówcie.

Monkey_Blow  za pośrednictwem Reddit poinformował, że stracił dostęp do swojej kolekcji gier z PS Plus. Według jego obserwacji stało się to po przesiadce na PS Now. Z kolei Sony nie reaguje na prośbę o przywrócenie gier.

Jak możemy przeczytać w jego poście:

Posiadałem konto PlayStation Plus od 2013 do 2019 roku. W 2019 roku przeszedłem na PSN i w zeszłym miesiącu przełączyłem się z powrotem na Plusa. Ku mojemu zaskoczeniu, kilka gier zniknęło z mojego konta. Między innymi zniknęły Borderlands the Handsome Collection i Rebel Galaxy, które są grami, w które regularnie gram. Nawiasem mówiąc, te gry są również dostępne w PSN.

Najwyraźniej kiedy aktywujesz PSN i ściągasz gry na PSN, licencje zostają nadpisane i tracisz je z kolekcji PS Plus. Kontaktowałem się z supportem PlayStation, ale mimo iż mogę udowodnić, że zakupiłem te gry poprzez PS Plus, nie chcą oni ponownie aktywować licencji. Więc bądźcie ostrzeżeni, jeśli posiadacie dużą kolekcję PlayStation Plus może zastanówcie się jeszcze raz zanim kupicie PSN.

Na razie nie można jednoznacznie stwierdzić co powoduje tak nietypowy problem. Niektórzy twierdzą, że to wina pokrywających się ze sobą gier w obu usługach. Ale nie zostało to potwierdzone.

Zobacz: Xbox chwali się kolejnymi grami, które trafią do Game Passa

Jeżeli błąd wystąpi należy zrezygnować z jednej z usług i przywrócić licencje gier z menu konsoli. Jeżeli to nie pomoże pozostaje wsparcie Sony. Gracze twierdzą, że problem ten jest od kilku lat a Sony nadal go nie naprawiło. Dlatego raczej mało prawdopodobne, że zajmie się tym właśnie teraz.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię