Strona głównaKonsolePS4 i PS5 – nowe oprogramowanie dodaje otwarte imprezy i sterowanie głosem

PS4 i PS5 – nowe oprogramowanie dodaje otwarte imprezy i sterowanie głosem

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla konsol PS4 oraz PS5 wprowadza szereg usprawnień. Niestety nie mamy się co cieszyć zawczasu, bo sterowanie głosem nie jest dostępne dla graczy z Polski.

Obie konsole dostały dzisiaj aktualizację firmware’u, który wprowadza możliwość sterowania konsolą głosem oraz tworzenia imprez. Niestety gracze z Polski nie mogą jeszcze korzystać z funkcji sterowania głosem. Aktualizacja na PS5 została oznaczona numerem 22.01-05.00 i wymaga pobrania 914 MB danych.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – autorzy publikują nowe informacje o DLC do gry

Oprócz możliwości tworzenia i dołączenia do otwartych imprez wprowadza sterowanie za pomocą komend głosowych. Ta ostatnia funkcja dostępna jest na PS5 i tylko w USA i Wielkiej Brytanii. Poza tym nowe oprogramowanie wprowadza ulepszony interfejs m.in. na kartach gier i trofeów. Poprawiony został także jednokanałowy dźwięk transmitowany przez słuchawki.

Poprawki będą widoczne zarówno z poziomu konsoli jak i aplikacji PS Remote Play i PS App. W tej pierwszej dodano również ciemny motyw.

PS App

Przy okazji Sony zapowiedziało, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy możemy spodziewać się wprowadzenia VRR, czyli zmiennej częstotliwości odświeżania. Dzięki temu na TV i monitorach zgodnych z HDMI 2.1 odczujemy poprawę renderowanego obrazu. Ma to poprawić także płynność rozgrywki.

PS5 VRR

Więcej informacji na temat VRR ma zostać przekazanych w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jednak jak zdradza Sony, to czy funkcja będzie dostępna w grze będzie zależało od dewelopera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSony
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię