Strona głównaKonsolePS5 bez wsparcia dla rozszerzenia pamięci SSD w dniu premiery

PS5 bez wsparcia dla rozszerzenia pamięci SSD w dniu premiery

Sony potwierdziło, że w dniu premiery PS5 użytkownicy nie będą mogli skorzystać z dobrodziejstwa dodatkowego dysku SSD. Taka możliwość pojawi się dopiero później.

Serwis The Verge otrzymał bezpośrednio z Sony potwierdzenie, że konsola nowej generacji – PS5 w dniu premiery nie będzie obsługiwać dodatkowych dysków SSD. Konsola została wyposażona w dedykowane gniazdo M.2, które wykorzystamy do podłączenia superszybkiego dysku SSD. Jednak zadziała dopiero po aktualizacji oprogramowania.

Zobacz: Tuż przed premierą wyciekły wyniki AMD Ryzen 5 5600X w Cinebench

W zasadzie nie powinno to być niespodzianką. Jeszcze w marcu tego roku Mark Cenry wspominał, że rozszerzenie pamięci SSD może nie być dostępne od początku.

Byłoby wspaniale, gdyby stało się to przed startem, ale prawdopodobnie trochę minie, więc proszę wstrzymajcie się z kupowaniem dysku M.2, dopóki nie damy znać.

Jest problem z kompatybilnością dysków M.2. Nie wszystkie są na tyle szybkie żeby działały z konsolą. Dodatkowo dysk musi być również wystarczająco cienki żeby zmieścił się w konsoli oraz musi być z nią kompatybilny.

Jak sugeruje Sony, dysk musi zapewnić przepustowość większą niż 5,5 GB/s przez połączenie PCIe Gen4, a takich jest zaledwie kilka. Z kolei żaden producent nie jest w stanie potwierdzić czy będzie działał z PS5. Pojawiły się też sugestie, że Sony nie rozpoczęło jeszcze testowania zgodności dysków.

Zobacz: Among Us – ochrona przed oszustami już w grudniu?

Wygląda więc, na to, że na razie będzie trzeba ostrożnie zarządzać pamięcią konsoli. Według informacji dysk SSD PS5 ma pojemność825 GB, ale do użytku pozostanie 667 GB pamięci. Z kolei gry zajmą dość sporo:

  • SackBoy: A Big Adventure: 32 GB
  • Spider-Man: Miles Morales: 50 GB
  • Spider-Man: Miles Morales Ultimate Launch Edition (zawiera Spider-Man Remastered): 105 GB
  • Demon’s Souls: 66 GB
  • Call of Duty: Black Ops Cold War: 133 GB

Jeśli zainstalujecie wszystko, to na dzień dobry połowa dysku będzie zajęta. A warto zauważyć, że Call of Duty po aktualizacji będzie zajmował coraz więcej miejsca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię