Strona głównaKonsolePS5 blokuje Cronus Zen!

PS5 blokuje Cronus Zen!

Sony się nie patyczkuje, jeżeli chodzi o konsolę PS5. Japońska firma w najnowszej aktualizacji zablokować możliwość korzystania z Cronus Zen.

Cronus Zen był bardzo pomocnym urządzeniem pozwalającym na podłączenie dowolnego kontrolera, myszki, klawiatury lub kierownicy do PS5. Tym samym mogliśmy grać tak jak było nam wygodniej i nie byliśmy skazani na konkretne kontrolery. Jednak korzystanie z Zen miało swoje wady, dla innych. Podczas gry klawiaturą i myszą konsola nadal widziała jakbyśmy grali przy użyciu pada. Tym samym w strzelankach mogliśmy zyskać całkiem sporą przewagę.

Sony jednak zablokowało sprzęt w najnowszej aktualizacji oprogramowania PS5. Na stronie Cronus pojawiło się nawet oświadczenie w tej sprawie. Możemy w nim przeczytać:

AKTUALIZACJA PS5 24 STYCZNIA

Wiemy o problemie z Zen i PS5. Od dzisiejszego poranka (24 stycznia) konsola prosi wszystkich o aktualizację, a jeśli to zrobisz, Zen nie będzie już działać z PS5.

Aktualizacja NIE jest jednak obowiązkowa, więc można ją pominąć i wszystko powinno nadal działać z Zen zgodnie z oczekiwaniami. Jesteśmy świadomi tej sytuacji i pracujemy nad jej rozwiązaniem.

Obecnie nie ma harmonogramu dotyczącego naprawy, więc nie obrażajcie się, jeśli zostaniecie przekierowani do tego powiadomienia, prosząc o szacowany czas realizacji. Może to być 24 godziny, 24 dni, 24 miesiące, nie będziemy wiedzieć, dopóki się w to nie zagłębimy. To powiadomienie zostanie zaktualizowane, gdy tylko uzyskamy więcej informacji. Dziękujemy za cierpliwość.

Nie jest do końca jasne czy to była specjalna zagrywka Sony czy przypadek. Z pewnością jednak gracze multiplayer mogą teraz odetchnąć z ulgą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię