Strona głównaKonsolePS5 dostanie kontroler w wersji PRO?

PS5 dostanie kontroler w wersji PRO?

Według dziennikarza Toma Hendeson – Sony pracuje nad nowym profesjonalnym kontrolerem do konsoli PlayStation 5. Jak na razie sam producent tego nie potwierdził.

Henderson uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, który często dzieli się informacjami przekazywanymi przez informatorów pracujących u deweloperów. Tym razem w swoim artykule Henderson podzielił się wiedzą na temat projektu Hunt, którego efektem ma być profesjonalny kontroler do PS5. Ma to być odpowiednik tego co Microsoft zaproponował w swoim padzie Xbox Elite.

Zobacz: Diablo Immortal – gracz wydał 30 tysięcy i wcale nie gra mu się lepiej

Jedną z nowości mają być wymienne gałki analogowe. O ile w kontrolerze Microsoftu można zmienić same grzybki, to Sony chce dać możliwość wymiany całego mechanizmu. Ma to umożliwić łatwą i szybką naprawę produktu w przypadku pojawienia się efektu dryfowania analogów.

Poza tym, na spodzie kontrolera pojawią się dodatkowe przyciski sterowane łopatkami, a gracz będzie miał możliwość dostosowania maksymalnej głębokości wciśnięcia spustów. Do tego dojdą wymienne gumowe nakładki poprawiające chwyt. Pod względem wyglądu wersja PRO ma nie różnić się od swojego standardowego odpowiednika. Według źródeł, na które powołuje się Henderson samo urządzenie ma zostać zaprezentowane już wkrótce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię