Strona głównaKonsolePS5 DualSense uchwycony na filmie. Dzisiaj prezentacja!

PS5 DualSense uchwycony na filmie. Dzisiaj prezentacja!

Kontroler DualSense to jeden z tych elementów PlayStation 5, który ma przed nami najmniej tajemnic. Sony powiedziało o nim niemal już wszystko. Pomimo tego wciąż wiele osób zastanawia się, jak dokładnie będzie działać technologia haptyczna czy też adaptacyjne triggery. Dzisiaj dowiemy się więcej, bo odbędzie się specjalna prezentacja.

Od kilku dni po Internecie krąży zdjęcie kontrolera PlayStation 5 DualSense. Na nim po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć prawdziwego pada w rękach jakiejś osoby, a nie tylko przygotowany render urządzenia. Nie było w tym przypadku. Geoff Keighley na swoim Twitterze opublikował krótkie wideo, na którym DualSense znajduje się prawdopodobnie właśnie w jego dłoniach. Jakby tego było mało, już dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się specjalna prezentacja kontrolera w ramach cyklicznych mini-konferencji Summer Game Fest.

pad PlayStation 5
Pad PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 DualSense, czyli co?

Na co dokładnie możemy liczyć? Prawdopodobnie dowiemy się więcej na temat nowych technologii, którymi upakowany jest DualSense. Mam tutaj na myśli przede wszystkim technologię haptyczną, która zastępuje zwykłe wibracje. Według zapowiedzi Sony pozwoli ona graczom wyczuć różnice między podłożem, po którym jedzie sterowany przez nas pojazd. Brzmi to bardzo obiecująco. Oprócz tego powinien pojawić się też temat adaptacyjnych triggerów, które mają stawiać opór w zależności od zastosowania, np. większy w przypadku naciągania strzały na łuk.

Oprócz tego Sony obiecało, że nowy kontroler będzie wyposażony w wydajniejszy akumulator, który w porównaniu z DualShock 4 pozwoli na dłuższe granie bez konieczności ponownego ładowania. Warto wspomnieć też o złączu USB-C czy też wbudowanym mikrofonie. Nowości jest naprawdę dużo, a największą jest prawdopodobnie całkowicie nowy kształt pada. Oby PlayStation 5 DualSense okazał się wygodny.

Więcej szczegółów poznamy dzisiaj o godzinie 18:00 czasu polskiego. Sama transmisja rozpocznie się już o 17:30, ale na początku prawdopodobnie nie będzie dotyczyć kontrolera DualSense. W jej trakcie Geoff Keighley ma się podzielić swoimi wrażeniami z korzystania z pada. Całość obejrzycie na YouTubie (poniżej link do transmisji, warto ustawić sobie przypomnienie).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię