Advertisement
Strona głównaKonsolePS5 i Xbox Series X będą kosztować ponad 400 dolarów?

PS5 i Xbox Series X będą kosztować ponad 400 dolarów?

Według analityka branżowego Daniela Ahmada z Niko Partners ceny konsol nowych generacji mogą oscylować w kwotach powyżej 400 dolarów. Niższa cena oznaczałaby, że zarówno sony jak i Microsoft traciliby na każdym egzemplarzu.

Prognozy eksperta postawione są na podstawie ujawnionych specyfikacji oraz rynkowych cen podzespołów. Ahmad podkreśla, że łączna cena procesora, karty graficznej, pamięci GDDR6 oraz dysku SSD to ponad połowa kwoty jaką trzeba wydać na produkcję nowych konsol.

Jak podkreśla:

Urządzenia przyniosą duże straty albo ich cena wyniesie powyżej 400 dolarów.

Oczywiście nie oznacza to, że faktycznie taka będzie cena obu urządzeń. Raz, że każdy z producentów ma indywidualne ceny na podzespoły, dwa niższa cena to więcej klientów i późniejsze uzależnienie ich od swojej platformy i zarabianie na sprzedaży gier i dodatkowych usług. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku PS4.

Na razie nie znamy oficjalnych cen żadnej z nowych konsol. Bardzo możliwe, że nieco więcej dowiemy się dopiero podczas przyszłorocznych targów E3. Kilka miesięcy temu Mark Cerny, główny architekt Sony zapewniał, że cena PS5 będzie atrakcyjna w porównaniu do możliwości urządzenia.

Obie konsole PS5 oraz Xbox Series X swoją premierę będą miały pod koniec przyszłego roku, w okolicy świąt. Szczegółowa data premiery nie jest obecnie ujawniona.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię