Strona głównaKonsolePS5 – konsola miała być jeszcze większa

PS5 – konsola miała być jeszcze większa

Co do tego, że PS5 jest duże nie ma wątpliwości. Okazuje się jednak, że według pierwotnych projektów konsola miała być jeszcze większa. Przynajmniej tak twierdzi Yuijn Morisawa odpowiedzialny za projekt urządzenia.

W wywiadzie dla Washington Post Morisawa, starszy dyrektor artystyczny Sony i osoba odpowiedzialna za projekt największej jak do tej pory konsoli Sony, zdradził co było inspiracją dla stylu i kształtu PS5.

Zobacz: Jak przenieść gry i zapisy z PlayStation 4 na PlayStation 5?

Morisawa wspomniał swoje pierwsze projekty:

Kiedy zacząłem rysować, był znacznie większy, mimo że nie wiedziałem co zrobią inżynierowie. to trochę zabawne, że inżynierowie powiedzieli mi, że jest za duży. więc właściwie musiałem to trochę zmniejszyć w stosunku do pierwotnego rysunku.

PS5 ma wyjątkowy design, czarna konsola z białymi zakrzywionymi płytami po bokach. A co było inspiracją?

Wymyśliłem termin pięć wymiarów. Kiedy myślisz o doświadczeniu, które mamy, to jakbyś żył w równoległym świecie lub przeskakiwał w czasie lub przestrzeni. To jest PlayStation 5, więc pięć wymiarów naprawdę pasuje.

Konsola nowej generacji Sony nie przypomina żadnej, którą widzieliśmy kiedykolwiek wcześniej i jest diametralnie inna od poprzednich projektów. Morisawa przyznał dlaczego chciał odejść od tamtych wzorów w kierunku czegoś bardziej kreatywnego.

Chciałem zbudować koncepcję projektu jako energię lub emocje gracza i spróbować dostosować się do tego. Myślę, że projekt oddał aurę potężnej maszyny. Może wygląda na organiczny, ale pochodzi z bardzo precyzyjnego pomiaru.

Premiera PS5 w Polsce już 19 listopada.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię