Strona głównaKonsolePS5 – konsolę zamówiło aż 72% graczy

PS5 – konsolę zamówiło aż 72% graczy

Wygląda na to, że Sony utrzyma pozycję lidera na rynku konsol. Według pierwszych badań dotyczących zamówień przedpremierowych, aż 72% badanych wybrało PS5.

Badanie preferencji graczy zostało przeprowadzone przez firmę VGM pomiędzy 23 a 25 września na grupie 511 Amerykanów. Informacje o wynikach badań zostały opublikowane przez serwis gameindustry.biz.

Zobacz: Need for Speed Hot Pursuit Remastered na nowych materiałach

W badanej grupie 11% z powodzeniem zamówiło przedpremierowo konsolę nowej generacji. 72% postawiło na konsolę Sony z napędem optycznym. 30% zdecydowało się na Xbox Series X, 10% wybrało PS5 w wersji digital, i tylko 8% wybrało Xbox Series S. Należy jednak pamiętać, że jeden ankietowany mógł zamówić więcej niż jedną konsolę. Kolejna sprawa do wielkość próbki, która jest zbyt niska, żeby traktować to jako pewniak i światowy trend.

Zobacz: Minecraft: gracz odtworzył lokalizację kultowego Oktoberfest

Wśród respondentów 29% chciało zamówić nową konsolę jednak im się to nie udało. W tej grupie aż 58% wybrało PS5 z napędem, 50$ XSX, 21% PS5 bez napędu i 11% XSS.

Wielu graczy nadal będzie jednak czekało na zakup konsoli do dnia premiery, lub nawet dłużej obawiając się błędów konstrukcyjnych nowych urządzeń. A wy zdecydowaliście się na zakup?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię